40. nagroda dla "Dotknięcia Anioła"

Jest to czterdziesta nagroda dla tego filmu, który w najbliższych tygodniach powalczy w konkursowych pokazach w Rosji, Stanach Zjednoczonych oraz w Niemczech.

Przejmująca historia Henryka Schoenkera, bohatera filmu „Dotknięcie Anioła”, nie od razu spotkała się z ciepłym przyjęciem na świecie. Bohater odkrywał nieznany światu fakt istnienia na początku II wojny światowej Biura Emigracji Żydów do Palestyny w Oświęcimiu, które założył na rozkaz niemieckich władz wojskowych ojciec Henryka, Leon Schoenker, ostatni przywódca Żydów Oświęcimia.

Film niejednokrotnie reprezentował Polskę m.in. w Japonii, Indiach, Stanach Zjednoczonych, Republice Południowej Afryki, czy w Australii.

Teraz film powalczy w konkursie Międzynarodowego Festiwalu Filmowego KinoDuel, odbywającego się w Moskwie w dniach 26- 28 października 2018. Wcześniej, bo od 12 do 14 października „Touch of an Angel” poznają widzowie Festiwalu „Indigo Moon” w  Fayetteville w Północnej Carolinie w USA. „Dotknięcie Anioła” ma za sobą już ponad trzysta pokazów na wszystkich kontynentach. Ostatni z październikowych, konkursowych pokazów filmu będzie miał miejsce w Berlinie w dn. 25 – 31 października 2018 podczas Festiwalu „Refugees Film Festival”, a projekcje filmów będą miały miejsce w słynnym kinie Babylon.

Więcej informacji o filmie „Dotknięcie Anioła” można znaleźć na stronie Film Polski, IMDB, Filmfreeway oraz na portalach społecznościowych. Producentem wiodącym filmu jest Małgorzata Walczak, Zoyda Art Production, w koprodukcji z Telewizją Polską, Westdeutscher Rundfunk, ze wsparciem Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz programu Media/Kreatywna Europa.    


08.10.2018