42. FPFF. Rozmowa z Pawłem Maśloną

Podczas 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni rozmawialiśmy z Pawłem Maśloną, którego pełnometrażowy debiut fabularny „Atak paniki” jest pokazywany w Konkursie Głównym.

„Atak paniki”

Wielowątkowa opowieść, w której zwykli ludzie wpadają w wir nieoczekiwanych zdarzeń, co radykalnie odmieni ich życie.

Atrakcyjna autorka kryminałów na randce spotyka swojego byłego. Wracające z wakacji małżeństwo wybiera najgorsze miejsca w samolocie. Nastolatek po raz pierwszy pali trawkę i przeżywa totalny odlot. Młoda dziewczyna ryzykuje, że koleżanki zdemaskują ją jako gwiazdę porno. Panna młoda z pomocą psiego psychologa rodzi na własnym weselu, a w tym czasie kelner próbuje uratować planetę. 

Brawurowa komedia, w której nic nie jest tym czym się wydaje, a codzienność zamienia się w czyste wariactwo.

Twórcy

„Atak paniki” to pełnometrażowy debiut Pawła Maślony, który napisał scenariusz wraz z dwójką występujacych w filmie aktorów: Aleksandrą Pisulą i Bartłomiejem Kotschedoffem. Zdjęcia zrealizował Cezary Stolecki.

Film został wyprodukowany przez Jana Kwiecińskiego z Akson Studio. Koproducentem jest Plan Zet. Produkcja otrzymała dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Na ekranie zobaczymy m.in. Artura Żmijewskiego, Dorotę Segdę, Nicolasa Bro, Magdalenę Popławską, Grzegorza Damięckiego, Małgorzatę Hajewską-Krzysztofik, Bartłomieja Kotschedoffa i Aleksandrę Pisulę. „Atak paniki” trafi na ekrany polskich kin 19 stycznia 2018. Dystrybutorem filmu jest Akson Dystrybucja.

„Atak paniki”. Rozmowa z Pawłem Maśloną. Transkrypcja (plik .rtf)

23.09.2017