42. Letnia Szkoła Filmowa

W dniach 22-30 lipca odbywa się 42. Letnia Szkoła Filmowa w Uherské Hradiště w Czechach. W programie wydarzenia znalazły się polskie klasyki i nowości. 42. Letnia Szkoła Filmowa w Uherské Hradiště w Czechach jest współfinansowana przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Polskie filmy w programie

Dwadzieścia polskich filmów prezentowanych jest podczas tegorocznej Letniej Szkoły Filmowej. W ramach przeglądu pokazywane są klasyki Polskiej Szkoły Filmowej (sekcja Visegrad Horizon) oraz nowości.

Wśród nowych polskich filmów w programie znalazły się: „Moje córki krowy” Kingi Dębskiej, „Zjednoczone Stany Miłości” Tomasza Wasilewskiego, „Córki Dancingu” Agnieszki Smoczyńskiej, „Panie Dulskie” Filipa Bajona, „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy” Janusza Majewskiego, „Demon” Marcina Wrony. W programie obecne są koprodukcje międzynarodowe z udziałem polskim: „Ja, Olga Hepnarova” Petra Kazdy i Tomasa Weinreba i „Czerwony kapitan” Michala Kollara.

Letnia Szkoła Filmowa w Uherské Hradiště z nominacją do nagród PISF

W tym roku zeszłoroczna edycja Letniej Szkoły Filmowy w Uherské Hradiště została nominowana do 9. nagród PISF w kategorii Promocja polskiego kina za granicą. W tej samej kategorii nominowane są: Krakowska Fundacja Filmowa za promocję zagraniczną polskich filmów dokumentalnych i Studio Munka za promocję filmów dokumentalnych „Obiekt” w reż. Pauliny Skibińskiej oraz „Punkt wyjścia” w reż. Michała Szcześniaka.

Pełna lista nominacji znajduje się na stronie: www.pisf.pl/aktualnosci/nominowani-do-9-edycji-nagrod-pisf.

Więcej informacji o 42. Letniej Szkole Filmowej w Uherské Hradiště znajduje się na stronie: www.lfs.cz.

20.07.2016