43. Lubuskie Lato Filmowe

W dniach 29 czerwca – 6 lipca odbędzie się w Łagowie współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej 43. Lubuskie Lato Filmowe.

Lubuskie Lato Filmowe

Festiwal w Łagowie to kameralna impreza filmowa, której od lat towarzyszy wiele seminariów i spotkań dyskusyjnych. Od 1990 roku Lubuskie Lato Filmowe jest festiwalem międzynarodowym, nastawionym na prezentację kina krajów postkomunistycznych. Organizatorem festiwalu jest Klub Kultury Filmowej z Zielonej Góry.

75 filmów w trzech kategoriach, w tym filmy ze wsparciem PISF

Podczas 43. edycji festiwalu o Złote Grono będą rywalizować w trzech kategoriach konkursowych 75 filmy z Polski i ze świata. W kategoriach konkursowych znalazły się obrazy dofinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej. Do konkursu filmów fabularnych pokazanych zostanie 16 fabuł, wśród których znalazła się wielokrotnie nagradzane „Ida” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego i  „Chce się żyć” w reżyserii Macieja Pieprzycy oraz przebój kinowy Władysława Pasikowskiego „Jack Strong”. Do programu konkursowego filmów dokumentalnych zakwalifikowało się 30 dokumentów z Polski, Czech, Niemiec, Belgii, Litwy i Słowacji. W konkursie krótkich filmów fabularnych widzowie zobaczą 29 krótkich metraży. Pełna lista konkursowych filmów dostępna jest na stronie festiwalu.

Brylantowe Grono dla Danuty Szaflarskiej

Nagrodę specjalną Brylantowe Grono odbierze w tym roku aktorka Danuta Szaflarska. Z tej okazji publiczność zobaczy przegląd filmów i spektakli z udziałem artystki.

Imprezy towarzyszące

Program imprez towarzyszących jest bogaty w przeglądy, warsztaty, wystawy i koncerty. Pokazom filmowym będą towarzyszyć spotkania z twórcami, które moderować będą dziennikarka Magdalena Piekarska i krytyk filmowy Jerzy Armata. Z kolei prof. dr hab. Andrzej Werner oraz dr Rafał Marszałek poprowadzą dla wszystkich zainteresowanych 3. edycję otwartych warsztatów krytyki filmowej. 1 lipca zaplanowano spotkanie z krytyczką literacką i autorką powieści Martą Mizuro. Natomiast w ramach projektu „Sprzątanie świata” odbędą się zajęcia połączone z nauką nurkowania i bezpieczeństwa nad wodą.

 

Więcej informacji na stronie festiwalu: www.llf.pl.

 

Na podstawie materiałów organizatora

26.06.2014

Galerie zdjęć