48 Hour Film Project we Wrocławiu

W dniach 10-12.06.2016 Wrocław zamieni się w wielki plan filmowy – 48 Hour Film Project po raz drugi zawita do stolicy Dolnego Śląska.

Zrób film w 48 godzin

Wrocław to kolejne po Katowicach miasto, w którym w 2016 roku odbędzie się szalony, filmowy konkurs, podczas którego wszyscy uczestnicy mają 48 godzin na zrobienie filmu.

W piątek wieczorem (10.06) wszystkie drużyny otrzymają informacje, jaki rekwizyt, bohater i tekst dialogu musi się pojawić w filmie oraz gatunek, w jakim ma być on utrzymany. 48 godzin później film powinien zostać ukończony. W ciągu następnego tygodnia produkcje prezentowane będą publiczności, a jury wybiera najlepsze z nich w aż dwunastu kategoriach.

Filmy oceni jury w składzie: Artur Barciś, Ewa Skibińska, Katarzyna Gondek, Piotr Czerkawski.

Nagrody

Na laureatów edycji wrocławskiej czekają statuetki, a na zwycięzców bilet lotniczy. Reprezentant z Wrocławia wraz ze zwycięskimi ekipami z Katowic, Warszawy i Łodzi poleci na międzynarodowy finał 48 Hour Film Project Filmapalooza 2017 w Stanach Zjednoczonych, gdzie jego film będzie konkurował o miano najlepszego filmu roku 2016.

Jeśli zostanie doceniony przez międzynarodowe jury, ma  szansę na prezentację podczas Short Film Corner na festiwalu w Cannes.

Werdykt jury poznamy podczas gali wręczenia nagród, która odbędzie się w sobotę 18 czerwca 2016  w kinie Nowe Horyzonty.

Wciąż można zgłaszać ekipy na stronie: www.48hourfilm.com/wroclaw

Współorganizatorami konkursu we Wrocławiu są: Fundacja Przestrzeń Filmowa i Wrocławska Fundacja Filmowa, Narodowe Forum Muzyki, Wroclaw Film Commission działająca w strukturze Odry-Film Instytucji Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego, Kino Nowe Horyzonty, Centrum Technologii Audiowizualnych, IMPART.

Projekt jest realizowany w ramach programu filmowego Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Więcej informacji na stronie 48 Hour Film Project Poland.

07.06.2016