5. Cinepol - Festiwal Filmu Polskiego w Monachium

W dniach 25 – 29 listopada odbędzie się w Monachium 5. edycja Festiwalu Filmu Polskiego Cinepol. Wydarzenie odbywa się przy wsparciu PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Organizatorem wydarzenia jest stowarzyszenie Ahoj Nachbarn, od 10 lat zajmujące się m.in. propagowaniem i przedstawianiem polskiej kultury w Niemczech.

W programie festiwalu Cinepol znajdzie się w tym roku 7 najnowszych pełnometrażowych filmów z Polski oraz produkcje krótkometrażowe. W specjalnej prezentacji zostanie także pokazany wybrany przez widzów imprezy najlepszy obraz z poprzednich edycji (tytuł zostanie ujawniony 29 listopada).  

„Bogowie” filmem otwarcia

25 listopada festiwal otworzy pokaz filmu „Bogowie” Łukasza Palkowskiego. 26 listopada we współpracy z festiwalem Short Waves zaprezentowanych zostanie 5 polskich filmów krótkometrażowych, m.in. „Sonda o mężczyznach” Mateusza Głowackiego. Podczas kolejnych dni imprezy niemieccy widzowie obejrzą „Ziarno prawdy” Borysa Lankosza, „Performera” Macieja Sobieszczańskiego i Łukasza Rondudy, „BODY/CIAŁO” Małgorzaty Szumowskiej, „Carte Blanche” Jacka Lucińskiego oraz dwa filmy dokumentalne: „Królową ciszy” Agnieszki Zwiefki i „Jurka” Pawła Wysoczańskiego. Pokazy filmów odbędą się w kinie Monopol.

Więcej informacji: www.monopol-kino.de.

13.11.2015