5. edycja 48 Hour Film Project Warsaw

Już po raz piąty w Warszawie na przełomie września i października filmowcy będą mogli zmierzyć się z czasem i zrobić film w 48 godzin. Trwa rejestracja ekip do 5. jubileuszowej edycji 48HFP Warsaw.

48 Hour Film Project

to bezsenny weekend, podczas którego ekipy filmowe wymyślają, piszą scenariusz, kręcą i montują film. Festiwal jest szansą zarówno dla profesjonalistów, jak i dla amatorów na sprawdzenie się w wymagającym zadaniu, jakim jest zrobienie filmu w 48 godzin. Pokazuje, że jest to możliwe w krótkim czasie i przy niewielkim nakładzie środków. Ponadto zachęca filmowców do wyjścia z kamerą w przestrzeń miejską. Konkurs odbywa się od 14 lat w blisko 130 miastach na świecie.

Poza adrenaliną i nieprzespanymi nocami, jest przede wszystkim dobrą zabawą i wyzwala w uczestnikach wiele pomysłowości i kreatywności. Ułatwia też nawiązywanie nowych kontaktów pomiędzy środowiskami filmowymi. Dla wielu uczestników 48HFP może być pierwszym poważnym krokiem w kierunku dalszej kariery filmowej.

Konkurs

W ramach konkursu zarejestrowane ekipy mają 48 godzin na nakręcenie krótkiego (4-7 minut) filmu w oparciu o podany rekwizyt, bohatera i linijkę dialogu oraz wylosowany gatunek. Informacje o trzech obowiązkowych elementach, które muszą pojawić się w produkcji, ogłoszone zostaną podczas Kickoffu – 25.09.2015 r., który odbędzie się w Mazowieckim Instytucie Kultury. Po 48 godzinach filmy muszą być gotowe i dostarczone na tzw. Dropoff – 27.09.2015 r. do godz. 19.30 w to samo miejsce.

Pokazy nakręconych filmów odbywać się będą od 29 września do 1 października w Kinie Luna.

W konkursie biorą udział ekipy z całej Polski, a zgłosić się mogą zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Kilkuosobowe jury, którego pełny skład poznamy niebawem, wybierze najlepsze produkcje – w 13 kategoriach. Gala finałowa, podczas której poznamy laureatów odbędzie się 3 października 2015 r. Zwycięska ekipa, poza nagrodami rzeczowymi, otrzyma bilety lotnicze i ze swoim filmem poleci na międzynarodowy finał Filmapalooza do Atlanty (Georgia), gdzie ma szansę walczyć o tytuł najlepszego filmu roku 2015, nagrodę pieniężną i możliwość pokazu podczas MFF w Cannes 2016 w ramach Short Film Corner.

Dodatkowym wydarzeniem skierowanym do członków zarejestrowanych ekip są bezpłatne  warsztaty filmowe (19-20 września), które poprowadzą cenieni twórcy filmowi i autorytety z branży audiowizualnej.

Wszelkie informacje o zasadach konkursu, dostępne są na stronie internetowej: www.48hfppoland.pl. Formularz rejestracyjny: www.48hourfilm.com/warsaw.

Wszystkie filmy, które powstały podczas wszystkich polskich edycji 48HFP można obejrzeć na kanale youtube 48hfp. Projekt jest współfinansowany przez m.st. Warszawa. Jego organizatorem jest Fundacja Przestrzeń Filmowa.

Informacje: www.48hfppoland.pl / www.48hourfilm.com / www.facebook.com/48hfppoland.pl

 

Na podstawie informacji prasowej

27.08.2015