EFA Young Audience Award 2017

7 maja 2017 r. w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu odbędzie się piąta edycja EFA Young Audience Award (Nagrody Młodej Widowni Europejskiej Akademii Filmowej). Po raz pierwszy w wydarzeniu wezmą udział kolejne dwa filmowe miejsca: Kino Muranów w Warszawie i Narodowe Centrum Kultury Filmowej w Łodzi.

EFA Young Audience Award

Nagroda Młodej Widowni (EFA Young Audience Award) to międzynarodowe wydarzenie kulturalne skierowane do młodej widowni w wieku 12-14 lat z całej Europy. Odbędzie się równolegle w 30 europejskich miastach. Polskę już po raz piąty reprezentować będzie Wrocław i po raz pierwszy Warszawa i Łódź. Młodzi jurorzy obejrzą i ocenią trzy konkursowe filmy, wybrane przez komisję ekspertów Europejskiej Akademii Filmowej.

Tego samego dnia pod wieczór młodzi widzowie wezmą udział w ceremonii rozdania nagród w Erfurcie (Niemcy), przekazując swój werdykt na żywo za pośrednictwem wideokonferencji. W programie przewidziane są spotkania z twórcami filmowymi, warsztaty i dyskusje.

Zapisy online

Zapisy online dla młodych jurorów rozpoczęły się 3 kwietnia 2017. Link do formularza znajduje się na stronie Kina Nowe Horyzonty.

Filmy nominowane do EFA Young Audience Award 2017

  • „Goodbye Berlin” (Niemcy, fabuła), reżyseria: Fatih Akin
  • „The Girl Down Loch Änzi” (Szwajcaria, dokument), reżyseria: Alice Schmid
  • „My Life as a Zucchini” (Szwajcaria/ Francja, animacja), reżyseria: Claude Barras

Więcej informacji na stronach:

Kina Nowe Horyzonty – www.kinonh.pl/artykul.do?id=2150
Europejskiej Akademii Filmowej – yaa.europeanfilmawards.eu

Informacja prasowa 

11.04.2017