5. edycja festiwalu Short Waves

4 kwietnia 2013 w Poznaniu rozpocznie się 5. edycja festiwalu Short Waves. Wydarzenie jest współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Pokazy w Polsce i za granicą

Tegoroczna edycja Festiwalu Polskich Filmów Krótkometrażowych Short Waves wystartuje 4. kwietnia w Poznaniu o godz. 20.00 w Auli Artis. Wydarzenie potrwa do 28 kwietnia. Pokazy odbędą się w miastach w całej Polsce (m.in. Warszawa, Toruń, Szczecin, Białystok, Bydgoszcz) i w wybranych miastach za granicą: w Wielkiej Brytanii, Słowacji, Hiszpanii, Czechach, Serbii, Niemczech, Francji, Belgii i na Węgrzech.

Program

W programie festiwalu znajdą się krótkometrażowe filmy, które zostaną pokazane m.in. w sekcjach: Konkurs, Short Waves, Okno na wschód, British Council Prezentuje, Klub Krótkiego Kina, Emerging Artist, Studio Munka (30 minut, Animacje i Dokumenty), World Short, Iceland, London Short Film Festival, Sexy Dolls i Filmowe Podlasie atakuje.

9 filmów w konkursie

W tym roku do konkursu zakwalifikowało się 9 obrazów: „Święto zmarłych” Aleksandry Terpińskiej, „Foton” Aleksandra Pawlika, „O rządach miłości” Adeli Kaczmarek, „Sponge Ideas” Katarzyny Nalewajki i Pauliny Szewczyk, „Co się dzieje gdy dzieci nie chcą jeść zupy” Pawła Prewenckiego, „Umiłowanie życia” Piotra Bosackiego, „Wspomnienie poprzedniego lata” Kuby Gryżewskiego i Ivo Krankowskiego, teledysk „Katachi” duetu Katarzyna Kijek/Przemysław Adamski i „Strażnicy” Krzysztofa Szota.

 

Zwycięzca, wytypowany w wyniku głosowania publiczności, otrzyma Grand Prix w wysokości 10 tysięcy złotych, a o wartej 5 tysięcy złotych Short Waves Pro zadecyduje międzynarodowe jury.

Festiwal ze wsparciem PISF

Organizatorem 5. edycji festiwalu Short Waves jest Fundacja Edukacji Kulturalnej Ad Arte. Wydarzenie jest współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

Więcej informacji na stronie: shortwaves.adarte.webd.pl.

 

Na podstawie informacji prasowej opracowała Paulina Bez

29.03.2013