5. Festiwal Kino w Trampkach

W dniach 31 maja – 11 czerwca 2017 w Warszawie odbędzie się już 5. edycja Festiwalu dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach.

4 kategorie konkursowe

Festiwalowe filmy zostaną zaprezentowane w 4 sekcjach: Konkursie Pełnometrażowych Filmów Dziecięcych, Konkursie Pełnometrażowych Filmów Młodzieżowych, Konkursie Krótkometrażowych Filmów Dziecięcych, Konkursie Krótkometrażowych Filmów Młodzieżowych. 

Nagrody i Jury

Najważniejsze Nagrody, statuetki Film-Wędrowiec zaprojektowane przez Marcina z Otwocka i nagrody pieniężne przyznają Jury Dziecięce i Młodzieżowe. W tym roku po raz pierwszy swoje nagrody będą przyznawać: Jury Europejskiego Stowarzyszenia Filmów Dziecięcych (ECFA), Jury Sieci Kin Studyjnych oraz Jury Rodziców.

Wielką rolę w tworzeniu Kina w Trampkach odgrywają jego młodzi uczestnicy. To oni kształtują swój własny festiwal filmowy i nadają mu barw. Tworzą niezapomnianą atmosferę, pomagają w pracach organizacyjnych czy podejmują się wspaniałych inicjatyw, takich jak: Młodzieżowa TV – zajmująca się przygotowanie materiałów zdjęciowych i prowadzeniem studia telewizyjnego oraz Młodzieżowa Grupa Mocy – odpowiadająca za sprawną komunikację informacyjną i działania promocyjne. Nie zapominajmy, że młodzież jest odpowiedzialna za ostateczną selekcję pełnych metraży do Konkursu Filmów Młodzieżowych.

Dzień Polskiej Animacji

4 czerwca w ramach sekcji Dzień Polskiej Animacji najmłodsi widzowie będą mieli okazję obejrzeć odcinki polskich seriali animowanych „Basia”, „Reksio”, „Kacperiada”, „Malucholandia”, „Mami Fatale”, „Przytul mnie”, „Toru Superlis”, „Wiercimisie” oraz „Żubr Pompik”. 

Polskie produkcje w programie

W tym roku młodzi widzowie zobaczą podczas festiwalu również takie polskie produkcje jak m.in. „Za niebieskimi drzwiami” w reżyserii Mariusza Paleja, „Podróż za jeden uśmiech” Stanisława Jędryki, „2 koty + 1 pies” Bogdana Nowickiego, „Wolta” Moniki Koteckiej i Karoliny Poryzały. 

Szczegółowe informacje o tegorocznej edycji wydarzenia są dostępne na stronie: www.kinowtrampkach.pl.

5. Festiwal Kino w Trampkach jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej. 

Na podstawie informacji prasowej 

30.05.2017