5. MFF HumanDoc

W dniach 7-9 listopada w Warszawie, Krakowie i Poznaniu odbędzie się 5. Międzynarodowy Festiwal Filmowy HumanDoc „Rozwój globalny w kinie”. Grand Prix o wartości 1000 euro dla filmu polskiego ufundował PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

O festiwalu

Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych HumanDoc „Globalny Rozwój w Kinie” jest pierwszym w Europie Środkowo-Wschodniej i trzecim na świecie innowacyjnym wydarzeniem łączącym kino z rozmowami na tematy globalnych problemów, współzależności i wyzwań, przed którymi stoi dzisiejszy świat. W programie festiwalu znalazły się krótko i długometrażowe dokumenty z całego świata. Wśród polskich filmów widzowie zobaczą: „Pałac dożów” Julii Groszek, „Aleppo. Notatki z ciemności” Wojciecha Szumowskiego i Michała Przedlackiego, „W pułapce wojny” Michała Króla i Macieja Grabysa oraz „Pieśń pasterza” Vahrama Mkhitaryana.

Warsztat: Zastosowanie kamer Canon w produkcji fabularnej i dokumentalnej i spotkanie z Ewą Ewart

13 listopada Filip Kovcin poprowadzi warsztat praktyczny skierowany do profesjonalistów i pół-profesjonalistów. Warsztaty odbędą się na terenie Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych przy ul. Chełmskiej 21 w Warszawie. Zgłoszenia na warsztaty należy przesyłać na adres: festival@humandoc.net. Ilość miejsc ograniczona. Z kolei 8 listopada w sali nr 2 w Kinotece odbędą się warsztaty z Ewą Ewart. Po warsztatach uczestnicy obejrzą film dokumentalistki „Przepustka do piekła”. 

Warsztaty dla nauczycieli w Krakowie

7 listopada na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie w godz. 17-19 odbędą się warsztaty z edukacji globalnej dla nauczycieli „Gapminder, czyli dane, które mówią ludzkim głosem”. Zapisy: a.legut@pdsc.pl.

Pokazy dla osób z dysfunkcjami wzroku i słuchu

Osoby z dysfunkcjami wzroku i słuchu mogą obejrzeć filmy prezentowane na festiwalu za pośrednictwem portalu filmowego Kinoplex.pl. Mecenasem pokazów jest Bank Zachodni WBK.

 

Więcej informacji: www.humandoc.net.

 

Magdalena Wylężałek

30.10.2014