5. One Take Film Festival w Zagrzebiu - zgłoszenia do 15 października

Odbywający się w Zagrzebiu One Take Film Festival to międzynarodowy festiwal filmów, kręconych za pomocą jednego ujęcia, bez stosowania żadnych przerw od momentu uruchomienia do czasu wyłączenia kamery. Tegoroczny festiwal, piąty w historii konkursu, odbędzie się w dniach 18-20 listopada w Zagrzebiu (Chorwacja).

 

Do sekcji konkursowej One Take Festival swoje filmy mogą zgłaszać zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Gatunki, które obejmuje tegoroczna edycja festiwalu to dokument, fikcja, filmy eksperymentalne, teledyski oraz reklamy. Czas trwania obrazu nie jest ściśle określony. Jedynym ograniczeniem jest zakaz montażu. Stosowanie cięć, przenikania obrazów, fade in/out oraz innych rodzajów przejść jest niedozwolone.

 

Do konkursu można zgłaszać filmy wyprodukowane po 1 stycznia 2006 r. Ostateczny termin zgłoszeń mija 15 października 2010. Zwycięzca One Take Film Festival otrzyma statuetkę zaprojektowaną przez chorwacką artystkę Margaretę Lekić.

 

Tegorocznemu programowi konkursowemu towarzyszyć będą premiery filmowe, dyskusje panelowe, wykłady, warsztaty filmowe oraz wystawy.

 

Regulamin konkursu filmowego oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.onetakefilmfestival.com.

 

Informacja prasowa

04.05.2010