5. Przegląd Kina Prawniczego „Adwokat w roli głównej”

W dniach 14-16 października Naczelna Rada Adwokacka po raz piąty zaprasza do Kina Muranów w Warszawie na Przegląd Kina Prawniczego „Adwokat w roli głównej” prezentujący wybór najlepszych tytułów o tematyce prawniczej. Wstęp na pokazy jest bezpłatny.

Jubileuszowa edycja

Jubileuszowa edycja przeglądu, od lat cieszącego się popularnością wśród widzów, to jeszcze więcej klasycznych filmów z gatunku dramatu sądowego. W programie znalazły się filmy w reżyserii Stevena Spielberga, Billy’ego Wildera, Stevena Soderbergha, Roba Marshalla, Gary’ego Fledera oraz Roba Reinera.

Bezpłatne wejściówki dostępne od 10 października

Przegląd w piątek 14 października zainauguruje gala dla zaproszonych gości, którą poprowadzi Grażyna Torbicka. W weekend 15-16 października odbędą się projekcje sześciu filmów – wstęp na pokazy jest wolny. Bezpłatne bilety na seanse można odbierać w kasie Kina Muranów od 10 października.

Legalna Kultura nowym partnerem przeglądu

Członkini Naczelnej Rady Adwokackiej i pomysłodawczyni przeglądu Anisa Gnacikowska podkreśla – „Filmy prezentowane w programie to klasyki klasyków, wielu widzów przychodzi, by obejrzeć je po raz kolejny, nasz skromny przegląd ma wiernych fanów. W tym roku są  z nami, co  bardzo nas cieszy, nowi partnerzy m.in. Fundacja Legalna Kultura, wręcz wymarzona instytucja do tego projektu. Zależy nam na refleksji nad kinem prawniczym, bo batalia na sali sądowej pokazana na wielkim ekranie budzi emocje, uczy sztuki dyskusji i argumentacji, nie traci na aktualności. Cieszymy się, że w taki sposób możemy przybliżać szerokiej widowni charakter pracy adwokatów i wpływ jaki ma ona na losy klientów. Serdecznie zapraszamy na nasz przegląd”.

Organizatorzy

Organizatorem 5. Przeglądu Kina Prawniczego „Adwokat w roli głównej” jest Naczelna Rada Adwokacka. Sponsorzy: PZU i Warta. Partnerzy: Kino Muranów, Legalna Kultura, Wydawnictwo C.H. BECK, ELSA Poland, Akademia Soft Skills dla Prawników. Patroni medialni: Co Jest Grane24, TVP Kultura oraz Res Publica Nowa.

Organizatorzy zapraszają do udziału w konkursach na stronie przeglądu na Facebooku.

Informacja prasowa 

05.10.2016