5. Święto Kina

15 i 16 grudnia odbędzie się 5. edycja Święta Kina. Z tej okazji w multipleksach i kinach studyjnych w całej Polsce bilety na seanse będą dostępne w specjalnej cenie 12 zł.

Święto Kina

15 i 16 grudnia odbędzie się ogólnopolskie Święto Kina organizowane w kinach w całej Polsce we współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Z tej okazji w multipleksach i kinach studyjnych w całej Polsce bilety na seanse będą dostępne w specjalnej cenie 12 zł (przy seansach 3D obowiązuje dopłata za okulary).

Promocja polskiej kinematografii i oglądania filmów w kinie

Święto Kina to ogólnopolska akcja społeczna promująca polską kinematografię, oglądanie filmów oraz chodzenie do kina jako miejsca rozrywki. Akcję wspierają polscy twórcy filmowi i aktorzy, a Polski Instytut Sztuki Filmowej objął patronat nad tym wydarzeniem.

5. edycja

Tegoroczna edycja jest piątą w historii akcji. Zeszłoroczne Święto Kina zgromadziło ponad 690 tys. widzów. Projekt jest realizowany dzięki współpracy kin z całej Polski: Cinema 3D, Cinema City, Helios i Multikino, a także minipleksów oraz kin jednosalowych. Wydarzenie współfinansowane jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, a jego patronem medialnym jest telewizja TVN oraz Filmweb.

Więcej informacji oraz pełną listę kin znaleźć można na stronie wydarzenia www.swietokina.com.


11.12.2018