57. OKFA

Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych im. Profesora Henryka Kluby to najstarsza w Polsce impreza poświęcona kinu niezależnemu.

 

Konkurs skierowany jest do twórców amatorów w każdym wieku, filmowców z zamiłowania, a od tegorocznej edycji także do studentów szkół filmowych. Jego celem jest stymulowanie i promowanie amatorskiego ruchu filmowego oraz inicjatyw młodych ludzi wkraczających w obszar kina profesjonalnego. Organizatorzy duży nacisk kładą na edukację – warsztaty, spotkania z profesjonalistami, fachowe otwarte omówienia konkursowych prac to niezbędne elementy programu.

 

OKFA to corocznie kilkadziesiąt godzin projekcji konkursowych – dokumentów, animacji i fabuł. To spotkania z przedstawicielami świata sztuki filmowej, gośćmi zagranicznymi, pokazy specjalne i koncerty. Na zwycięzców czeka Grand Prix – w tym roku przyznawane w dwóch kategoriach: film niezależny oraz film studentów szkół filmowych. Festiwalowi towarzyszy także konkurs na recenzję filmową (szczegóły tutaj).

 

Centrum Kultury i Sztuki w Koninie oraz Federacja Niezależnych Twórców Filmowych w Polsce zapraszają do Domu Kultury Oskard w Koninie w dniach 16-19 czerwca.

 

Regulamin i szczegółowe informacje na stronie: www.okfa.ckis.konin.pl.

06.05.2011