59. OKFA

W dniach 20-22 czerwca 2013 w Koninie odbędzie się 59. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Niezależnych (OKFA) im. prof. Henryka Kluby. Wydarzenie jest współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Konkurs im. Henryka Kluby

Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych Imienia Profesora Henryka Kluby (OKFA) to najstarsza w Polsce impreza poświęcona kinu niezależnemu. Konkurs skierowany jest do twórców amatorów w każdym wieku i studentów szkół filmowych. Jego celem jest stymulowanie i promowanie amatorskiego ruchu filmowego oraz inicjatyw młodych ludzi wkraczających w obszar kina profesjonalnego. Wydarzeniu towarzyszą warsztaty i spotkania z profesjonalistami. W tym roku konkursowe filmy oceni jury w składzie: Krzysztof Majchrzak, Łukasz Maciejewski, Paweł Borowski i Stanisław Puls.

„Dziewczyna z szafy” w programie

 

W programie festiwalu znalazły się w tym roku pokazy filmów zrealizowanych przez młodych polskich reżyserów. Widzowie zobaczą m.in. „W sypialni” Tomasza Wasilewskiego oraz współfinansowaną przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej „Dziewczynę z szafy” Bodo Koxa.

 

Więcej informacji o konkursie na stronie: www.okfa.ckis.konin.pl.

 

Na podstawie materiałów organizatora opracowała Paulina Bez

24.05.2013