6. edycja festiwalu Cinemagic.pl

W dniach 2-4 września 2011 na terenie Pałacu w Wilanowie w Warszawie odbędzie się już po raz szósty Międzynarodowy Festiwal Filmowy Cinemagic.pl.

 

Cinemagic.pl to festiwal ukazujący proces powstawania filmów od kuchni. Jego ideą jest propagowanie sztuki filmowej, pokazanie i uświadomienie widzom jak wielu ludzi różnorakich zawodów współtworzy dzieło filmowe.

 

3 września 2011 o godz. 20.30 na dziedzińcu Pałacu odbędzie się widowisko plenerowe „Wielki Hetman Filmu Polskiego” zadedykowane Jerzemu Hoffmanowi. Widowisko prezentuje całkoształt pracy twórczej reżysera w przededniu premiery jego najnowszego filmu „1920. Bitwa Warszawska” – pierwszej polskiej produkcji w 3D.

 

4 września 2011 o godzinie 19.00 w kościele Św. Anny w Wilanowie odbędzie się koncert światowej sławy Chóru Daniłowskiego Monastyra, który zaprezentuje repertuar od pieśni starocerkiewnych do współczesnych wykonań szlagierów muzycznych.

 

Tegorocznej edycji imprezy będzie towarzyszyć również wystawa poświęcona pamięci Magdaleny Tesławskiej, zmarłej w tym roku polskiej kostiumografki, która w swoim dorobku posiada kilkadziesiąt filmów zrealiowanych m.in. z Wojciechem J. Hasem, Andrzejem Żuławskim, Andrzejem Wajdą, Jerzym Hoffmanem, Agnieszką Holland i wieloma innymi znakomitymi reżyserami. Wystawa obejmująca wypowiedzi twórców, z którymi pracowała Tesławska, będzie czynna od 3 do 30 września 2011 w Galerii Północnej Pałacu.

 

Organizatorzy zapraszają również do „Kina Nocnego” na Plaży Miejskiej Wilanów. Dla najmłodszych zostały przewidziane pokazy filmowe na dziedzińcu Muzeum Plakatu.

 

Więcej informacji o festiwalu na stronie: www.cinemagic.pl.

29.08.2011