6. edycja Grand Off

W dniach 30 listopada – 2 grudnia 2012 w Warszawie odbędzie się 6. edycja festiwalu Grand Off. Wydarzenie jest współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Grand Off

Grand Off – Najlepsze Niezależne Filmy Świata to inicjatywa promująca kino niezależne w Polsce. Celem festiwalu jest nagrodzenie wyjątkowych, niezależnych produkcji filmowych z całego świata. Filmy są pokazywane w dziewięciu kategoriach: najlepsza fabuła, dokument, animacja, scenariusz, reżyseria, montaż, zdjęcia, aktor oraz aktorka.

6. edycja

W tym roku do konkursu nadesłano ponad 1200 zgłoszeń z 76 krajów. W walce o nominację do 6. edycji Grand Off wzięły udział filmy z wszystkich kontynentów. Niektóre państwa, takie jak Namibia, Lesotho, Kosowo czy Zjednoczone Emiraty Arabskie, wzięły udział w konkursie po raz pierwszy. Szósta edycja festiwalu odbędzie się w dniach 30 listopada – 2 grudnia 2012 w Warszawie. Wszystkie projekcje konkursowe odbędą się w Kinie KC. Bilety na pojedynczy pokaz filmu kosztują 5 złotych. Tydzień po warszawskim przeglądzie nagrodzone filmy prezentowane będą w ponad 40 miastach Polski.

Nagroda Specjalna dla Allana Starskiego

Co roku organizatorzy festiwalu przyznają Nagrodę Specjalną dla wybitnej osobistości kina. W tym roku otrzyma ją scenograf Allan Starski. W poprzednich latach laureatami Nagrody Specjalnej Grand Off byli: Marcel Łoziński, Krzysztof Zanussi i Cezary Harasimowicz.

Festiwal ze wsparciem PISF

6. edycja festiwalu Grand Off jest współfinansowana przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

Więcej informacji o festiwalu Grand Off na stronie: www.grandoff.eu.

 

Na podstawie materiałów organizatora opracowała Paulina Bez

22.11.2012