6. JachtFilm Festiwal

W dniach 9-11 grudnia 2016 r. w Warszawie odbędzie się 6. Festiwal Filmów Żeglarskich JachtFilm. Wydarzenie jest współfinansowane przez PISF-Polski Instytut Sztuki Filmowej.

JachtFilm

Celem festiwalu jest pokazywanie najlepszych filmów dokumentalnych o tematyce marynistycznej – polskich i zagranicznych. Na festiwalu prezentowane są najnowsze produkcje filmowe oraz prawdziwe perełki sprzed lat.

Program

„Tegoroczny program jest bardzo zróżnicowany. Obejrzymy dramatyczne historie jakie miały miejsce podczas oceanicznych regat ponad 20 lat temu, poznamy bohaterów wokółziemskich regat sprzed ponad 40 lat. Historie o familijnym  żeglowaniu i świecie widzianym oczami dziecka urodzonego na jachcie, będą przeplatać się z przygodami na ścianach grenlandzkich gór. Geograficznie skierujemy się za naszą południową granicę. Przekonamy się, dlaczego niektórzy porównują żeglarstwo i związane z nim szkutnictwo do prawdziwej sztuki” – piszą organizatorzy.

Polskie filmy na festiwalu

W programie festiwalu nie zabrakło polskich tytułów. Jednym z jego punktów jest retrospektywa filmów Sergiusza Sprudina. Widzowie będą mogli obejrzeć cztery filmy twórcy: „Rejs” (1962), „X Finn” (1965), „Szkoła” oraz „Szukając wiatru”.

Warsztaty. Z kamerą na pokładzie

Spotkania z filmami żeglarskimi to okazja do poznania tajników robienia zdjęć i filmowania naszych „morskich opowieści”. Organizatorzy przygotowali dla widzów festiwalu warsztaty filmowe z Andrzejem Faderem, filmowcem, twórcą filmów dokumentalnych i jednocześnie zapalonym żeglarzem. W trakcie 3 godzinnego spotkania twórca wprowadzi uczestników w tajniki kręcenia filmów na jachcie.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie: http://jachtfilm.pl/

07.12.2016