6. Kameralne Lato w Radomiu

W dniach 16-22 czerwca 2013 w Radomiu odbędą się 6. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe Kamerlane Lato. Wydarzenie jest współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Kameralne Lato

Podczas Kameralnego Lata w Radomiu odbywają się co roku warsztaty filmowe, pokazy młodego kina oraz klasyki, wykłady profesjonalistów z branży filmowej, panele dyskusyjne i koncerty. Ważnym elementem festiwalu jest Konkurs Filmowy, w ramach którego prezentowane są najlepsze produkcje zrealizowane przez młodych, niezależnych filmowców. Od tegorocznej edycji festiwalu zostaje wprowadzona nazwa głównej nagrody – „Złoty Łucznik”. Laureaci konkursu oprócz nagród otrzymają również statuetkę nawiązującą do znanej rzeźby, symbolu Radomia. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Warsztaty

Od pierwszej edycji festiwalu ważną częścią imprezy są warsztaty filmowe, realizowane pod okiem profesjonalistów, podczas których młodzi ludzie przechodzą pełną drogę od scenariusza do gotowego filmu. Efekty działań młodych filmowców zostaną zaprezentowane w trakcie uroczystej gali zakończenia „Kameralnego Lata”. Opiekunami artystycznymi grup warsztatowych będą Wojciech Solarz i Adrian Panek.

Filmy ze wsparciem PISF w programie

W programie tegorocznej edycji Kameralnego lata znalazły się polskie filmy, które były współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej m.in. „Matka Teresa od kotów” w reżyserii Pawła Sali, „Daas” Adriana Panka oraz obrazy zrealizowne w działającym przy SFP Studiu im. Andrzeja Munka.

Jury

W składzie jury Konkursu Głównego w tym roku znaleźli się: Magdalena Łazarkiewicz (przewodnicząca), Anna Mucha (ambasador festiwalu), Lidia Popiel, Marcin Kot Bastkowski i Andrzej Wolf.

50-lecie Bolka i Lolka

Podczas festiwalu 20 czerwca 2013 odbędą się obchody 50-lecia Bolka i Lolka. Od godz. 11.00 w kinie Helios odbywać się będą projekcje filmowe oraz liczne konkursy. Z młodymi i starszymi widzami spotka się animator, który narysuje postaci popularnych bohaterów. Każde dziecko będzie mogło wziąć udział w konkursie plastycznym i literackim. Laureaci przejdą do ogólnopolskiego etapu konkursu, który zostanie rozstrzygnięty w listopadzie 2013 roku w Bielsku-Białej.

 

Więcej informacji o festiwalu na stronie: www.kameralnelato.filmforum.pl.

 

Na podstawie materiałów organizatora opracowała Paulina Bez

10.06.2013