6. Nagroda KIPA zostanie przyznana na 57. KFF

Nagroda KIPA dla najlepszego producenta polskich filmów krótkometrażowych i dokumentalnych zostanie przyznana na 57. Krakowski Festiwalu Filmowym.

Nagroda przyznana po raz szósty

3 czerwca 2017 roku podczas gali zamknięcia 57. Krakowskiego Festiwalu Filmowego już po raz szósty, obok nagród regulaminowych, zostanie przyznana Nagroda dla najlepszego producenta polskich filmów krótkometrażowych i dokumentalnych ufundowana przez Krajową Izbę Producentów Audiowizualnych. KIPA jest również partnerem festiwalu oraz Doc Lab Poland.

Wyróżnienie dla producenta odznaczającego się wysoką etyką zawodową

Celem nagrody jest podkreślenie indywidualnych wysiłków i starań producenta, odznaczającego się wysoką etyką zawodową oraz odpowiadającego za powodzenie całego procesu powstawania projektu. Podczas wyboru laureata nagrody brany jest pod uwagę nie tylko sukces samego filmu, ale także sposób pracy i wysiłki producenta na rzecz powstania udanego projektu i jego późniejszej dystrybucji.

Filmy tegorocznego festiwalu

Podczas tegorocznej edycji festiwalu w konkursach głównych weźmie udział łącznie 98 filmów, w tym 38 dokumentów, krótkometrażowych fabuł i animacji w Konkursie Polskim, 10 filmów dokumentalnych w Konkursie Muzycznym DocFilmMusic, 32 filmy w Konkursie Krótkometrażowym i 18 pełnometrażowych dokumentów w Konkursie Dokumentalnym.

Dotychczasowi laureaci nagrody KIPA

Wśród dotychczasowych laureatów nagrody znaleźli się:

  • 2016 – Agnieszka Wasiak z Lava Films, producentka filmu dokumentalnego „21 x Nowy Jork” (reż. Piotr Stasik),
  • 2015 – Zbigniew Domagalski ze Studia Filmowego Kalejdoskop, producent filmu dokumentalnego „Mów mi Marianna” (reż. Karolina Bielawska),
  • 2014
- Joanna Szymańska i Wajda Studio, producenci wykonawczy krótkometrażowego filmu fabularnego „Mleczny  brat” (reż. Vahram Mkhitaryan),
  • 2013
- Piotr Kielar z Lifetime Productions, producent muzycznego filmu dokumentalnego „Miłość” (reż. Filip Dzierżawski),
  • 2012 
- Piotr Furmankiewicz z Fumi Studio, producent filmu animowanego „Drwal” (reż. Paweł Dębski).

Więcej informacji znajduje się na stronie: http://audiowizualni.pl/index.php/aktualnosci/9972-nagroda-kipa-dla-najlepszego-producenta-polskich-filmow-krotkometrazowych-i-dokumentalnych.

Informacja prasowa 

19.05.2017