„60 Minut”: pilotażowy program fabularny Studia Munka

W 2017 roku odbędzie się pilotażowa edycja programu „60 Minut” Studia Munka działającego przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. Powstaną w nim dwa godzinne filmy o tematyce współczesnej. Partnerem i koproducentem filmów realizowanych w ramach programu jest telewizja Canal+. Nabór trwa do 30 czerwca 2017 roku.

Nowy program Studia Munka

Programem kierować będzie Rada Artystyczna, w skład której wchodzą reżyserzy: Agnieszka Smoczyńska, Jan Komasa, Michał Rogalski, dyrektor artystyczny Studia Munka-SFP Jerzy Kapuściński oraz przedstawicielka Canal+ Alicja Gancarz. „Ideą projektu jest przyspieszenie kariery filmowej najzdolniejszych studentów i absolwentów szkół filmowych w Polsce” – mówi Jerzy Kapuściński.

Program dla młodych reżyserów przed pełnometrażowym debiutem

Program skierowany jest do reżyserów, którzy nie ukończyli 40 lat. Zgodnie z regulaminem swoje scenariusze mogą składać absolwenci studiów reżyserskich i realizatorskich szkół filmowych lub artystycznych będący przed pełnometrażowym debiutem fabularnym lub twórcy, którzy nie mają formalnego wykształcenia filmowego, ale są reżyserami co najmniej dwóch krótkometrażowych filmów fabularnych i nie zrealizowali jeszcze pełnometrażowego debiutu.

„Mamy nadzieję, że projekt ten pomoże nam wyłowić nowe talenty młodego polskiego kina i wpłynie na rozwój języka oraz artystycznych form”  – dodaje dyrektor artystyczny Studia Munka-SFP.

Emisja w telewizji

Budżet każdego filmu w „60 Minutach” wynosić będzie około jednego miliona złotych brutto. Tytuły wyprodukowane w ramach programu będą emitowane w telewizji. Planowane są także ich premiery kinowe. Tegoroczna edycja ma charakter pilotażowy – jeśli format i założenia się sprawdzą, Studio Munka-SFP przewiduje kontynuację programu przez kolejne lata.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: www.studiomunka.pl/aktualnosci,1,802,Ruszyl-program-60-Minut.html.

Informacja prasowa 

30.03.2017