7. edycja Refugee Review

W dniach 21-27 czerwca w Warszawie, Krakowie, Toruniu, Lublinie, Poznaniu i Wrocławiu odbędzie się 7. edycja Przeglądu Filmów o Tematyce Uchodźczej – Refugee Review. W programie wydarzenia znalazła się  „Droga na drugą stronę” Ancy Damian, współfinansowana przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej polsko-rumuńska koprodukcja.

„Droga na drugą stronę” w programie przeglądu

20 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Uchodźcy. Z tej okazji już po raz 7. Polska Akcja Humanitarna organizuje Przegląd Filmów o Tematyce Uchodźczej. Tegorocznym filmem otwarcia będzie „Kolor Oceanu” w reżyserii Maggie Peren, pokazywany podczas Berlinale 2011, a w Polsce na ostatnim festiwalu Plus Camerimage w Bydgoszczy. W programie przeglądu znalazły się również takie filmy jak: „Człowiek z Havru” Akiego Kaurismakiego, „Combat girls. Krew i honor” Davida F. Wnendta i współfinansowana przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej polsko-rumuńska koprodukcja „Droga na drugą stronę” Ancy Damian.

 

Projekcje filmów odbędą się w następujących miejscach: Toruń – Kino Tumult, Poznań – kino Muza, Lublin – Kawiarnia Kawka, Warszawa – Kino KC, Wrocław – Dolnośląskie Centrum Filmowe. Bilety w cenie 5 zł obowiązują tylko w Warszawie, w pozostałych miastach wstęp jest wolny.

Szczegółowy program przeglądu jest dostępny na stronie: www.refugee.pl.

 

Na podstawie informacji prasowej

18.06.2012