7. Festiwal Dwa Brzegi

W dniach 27 lipca – 4 sierpnia 2013 w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą odbędzie się 7. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Wydarzenie jest współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

„W kręgu miłości” filmem otwarcia

Tegoroczną edycję Dwóch Brzegów otworzy polska premiera „W kręgu miłości” w reżyserii Felixa van Groeningena. Film zdobył w tym roku Nagrodę Publiczności na Berlinale.

Filmy ze wsparciem PISF w programie

W programie festiwalu znalazły się polskie filmy, m.in. współfinansowane przez PISF: „Był sobie dzieciak” w reżyserii Leszka Wosiewicza, „Płynące wieżowce” w reżyserii Tomasza Wasilewskiego, „Zdjęcie” w reżyserii Macieja Adamka oraz „Zajączek Parauszek” ze studia filmowego Se-Ma-For. Widzowie zobaczą również m.in. filmy krótkometrażowe, retrospektywy Janusza Morgensterna i Thomasa Vintenberga oraz wybrane produkcje, które były prezentowane w tym roku na najważniejszych polskich i zagranicznych festiwalach.

„Lekcja kina” 

„Lekcję kina” poprowadzą w tym roku Waldemar Pokromski – charakteryzator, który pracował przy takich filmach jak „Lista Schindlera”, „Pianista”, „Pachnidło”, „Rewers”, „Wojownik i cesarzowa” a także „Wałęsa” Andrzeja Wajdy oraz Andzrzej Jakimowski, reżyser filmów „Imagine”, „Sztuczki” i „Zmruż oczy”. 

Spotkania z gośćmi

W tym roku widzowie festiwalu będą mogli uczestniczyć w spotkaniach z m.in. Danielem Passentem, Dr Misiem, Eustachym Rylskim, Januszem Wróblewski, Karoliną Korwin-Piotrowską, Zygmuntem Miłoszewskim, Ryszardem Kaliszem, Marią Wiernikowską, Marcinem Kydryńskim i Melą Koteluk. Festiwal odwiedzi również Stanisława Celińska, która będzie gościem cyklu „I Bóg stworzył aktora…”.

 

Więcej informacji o festiwalu na stronie: www.dwabrzegi.pl.

 

Na podstawie materiałów organizatora opracowała Paulina Bez

09.07.2013