7. Festiwal Filmoteki Szkolnej - zgłoszenia

Trwa nabór zgłoszeń uczestników na 7. Festiwal Filmoteki Szkolnej, który odbędzie się w Warszawie w dniach 16-17 czerwca 2016.

Podsumowanie projektu Filmoteka Szkolna. Akcja!

Jak co roku, uczestnicy projektu Filmoteka Szkolna. Akcja! będą mieli okazję zaprezentować swoje działania rówieśnikom – młodym filmowcom i krytykom oraz specjalistom w dziedzinie filmu. Jest to moment, żeby przyjrzeć się swojej pracy, zobaczyć ile udało się osiągnąć, zainspirować się do dalszych działań. W czasie spotkania będzie też okazja do nawiązania nowych znajomości i zdobycia ciekawych kontaktów przez uczniów i nauczycieli.

Program festiwalu

Pierwszego dnia uczestnicy Festiwalu Filmoteki Szkolnej wezmą udział w wizytach studyjnych m.in. w studiach filmowych i postprodukcyjnych oraz w specjalnym wydarzeniu organizowanym w Warszawskiej Szkole Filmowej.

Dzień drugi rozpocznie się od uroczystej gali i wyświetlenia spotów nadesłanych przez uczestników Festiwalu. Następnie w Kinie Elektronik odbędzie się pokaz uczniowskich filmów, które skonsultuje specjalnie zaproszony ekspert. Nowością będą krótkie warsztaty prowadzone przez profesjonalistów zajmujących się realizacją filmów jak również piszących o kinie i programujących znane festiwale filmowe.

Informacje organizacyjne

  • Kiedy: 16-17 czerwca 2016
  • Dla kogo: Dla uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych uczestniczących w projekcie Filmoteka Szkolna. Akcja!. Grupa może składać się do 3 uczniów i jednego opiekuna.
  • Zgłoszenia: Zgłoszenia są przyjmowane do 15 maja poprzez stronę http://www.ceo.org.pl/pl/filmotekaszkolna/form/zgloszenie-na-festiwal-filmoteki-szkolnej-2016.
  • Ostateczna lista przyjętych zgłoszeń zostanie ogłoszona 25 maja.
  • Gdzie: Festiwal Filmoteki Szkolnej odbędzie się w Warszawie. Organizatorzy zapewniają nocleg uczestnikom ze szkół spoza Warszawy. Nie zwracamy kosztów podróży.
  • Organizatorzy: Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej przy współpracy z Warszawską Szkołą Filmową.

05.05.2016