7. Festiwal Filmoteki Szkolnej

16 czerwca 2016 r. w Warszawie rusza 7. Festiwal Filmoteki Szkolnej. Trwające dwa dni święto kina przyciąga uczniów i nauczycieli z całej Polski.

Festiwal Filmoteki Szkolnej po raz siódmy 

Festiwal Filmoteki Szkolnej to przede wszystkim przestrzeń do spotkań młodych kinomanów, którzy zaprezentują swoje pierwsze filmy, podyskutują o kinie, ale także wymienią się doświadczeniami z filmowych akcji prowadzonych w ich szkołach. W siódmej edycji Festiwalu wezmą udział również laureaci konkursów „Nakręć się”, „Skrytykuj!” i Międzynarodowego konkursu na plakat filmowy, łącznie ponad 200 osób z całej Polski.

Program 7. edycji

16 czerwca uczniowie udadzą się na wizyty studyjne, podczas których będą mieli okazję odwiedzić Archiwum Filmoteki Narodowej, Chimney, Plan Filmowy i Laboratorium Filmowe WFDiF, Platige Image, Studio Master Film i Wajda School oraz poznać tajniki rekonstrukcji cyfrowej i postprodukcji. Następnie w kinie Elektronik spotkają się z twórcami filmu „Demon” w reż. Marcina Wrony.

Z kolei drugiego dnia Festiwalu, 17 czerwca, w Warszawskiej Szkole Filmowej, odbędzie się uroczysta Gala, na której poznamy filmowe projekty młodzieży. Uczniowie i nauczyciele będą mieli okazję rozwijać swoje umiejętności podczas zaplanowanych dla nich działań. Maciej Marczewski dokona analizy uczniowskich filmów zgłoszonych na Festiwal, wykładowcy Warszawskiej Szkoły Filmowej i krytycy filmowi poprowadzą szereg warsztatów, między innymi o tym, jak świadomie realizować film i mądrze o nim rozmawiać.

Organizatorzy

Festiwal Filmoteki Szkolnej jest wspólnym przedsięwzięciem Filmoteki Narodowej, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Centrum Edukacji Obywatelskiej i Warszawskiej Szkoły Filmowej.

Szczegółowych informacji na temat Festiwalu Filmoteki Szkolnej udziela Agata Sotomska: agata.sotomska@pisf.pl, tel. 22 42 10 559, 695 363 351.

Relacja wideo z 6. edycji Festiwalu Filmoteki Szkolnej

13.06.2016