7. Festiwal HumanDoc

W dniach 25-27 listopada 2016 w Warszawie odbędzie się już 7. edycja festiwalu HumanDOC. Wydarzenie jest współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Kino i dyskusje o świecie

Celem Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych HumanDOC „Globalny Rozwój w Kinie” jest przegląd twórczości filmowej w dziedzinie filmu dokumentalnego, reportażu i kampanii społecznych poruszających tematykę globalnego rozwoju.

W roku 2016 organizatorzy zaproponowali, by tematem tegorocznej imprezy były migracje. Festiwalowe filmy będą ukazywać temat migracji na terenie UE lub do UE, będą też dotyczyć zarówno historii migrantów ekonomicznych, jak i uchodźców.

W trakcie festiwalu najlepszym filmom przyznane zostaną następujące nagrody: Grand Prix dla filmu zagranicznego, Grand Prix dla filmu polskiego, Nagrody Specjalne oraz Nagroda Publiczności. Pokazy odbywać się będą w następujących sekcjach: Ameryka Nieznana (m.in. nominowany do Oskara dokument „W krainie karteli” Matthew Heinemana), Ich Afryka, Osobowości, Różne Twarze Migracji oraz Niedokończone Historie.

Polskie akcenty w programie

W tym roku wśród filmów z całego świata znalazły się również polskie produkcje: „Stan umysłu” Darii Lipko, „Ludzie Duchy” Martyny Wojciechowskiej i Marka Kłosowicza oraz „Mnich z morza” w reżyserii Rafała Skalskiego.

Więcej informacji o festiwalu na stronie: www.humandoc.pl.

Na podstawie materiałów organizatora

17.11.2016