7. Festiwal Kino Dzieci

150 najnowszych filmów z całego świata znalazło się w programie 7. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. Współfinansowana przez PISF impreza potrwa w formule hybrydowej od 26 września do 4 października.

W tym roku po raz pierwszy poza pokazami w kinie, część filmów dostępna będzie także online. W programie są filmy krótko- i pełnometrażowe, a także animacje, filmy aktorskie oraz dokumenty wybrane dla widzów w wieku 4-12 lat. Filmem otwarcia jest obraz „Tarapaty 2” w reżyserii Marty Karwowskiej.

Jak co roku odbędzie się Konkurs Główny oraz Konkurs Filmowych Odkryć, w którym zostaną pokazane produkcje o wyjątkowej różnorodności gatunkowej i stylistycznej. Za sprawą sekcji Nad Bałtykiem możliwe będzie zapoznanie się z najlepszą kinematografią dziecięcą z Litwy, Łotwy i Estonii.

Nowości i Kids Kino Industry

Nowością są dwie sekcje: Europejskie kino dokumentalne, przybliżające życie młodych ludzi i otaczający ich świat oraz Kino Dzieci o wychowaniu – dedykowane dorosłym widzom. Nie zabraknie też filmowych spotkań z bohaterami klasyki i najnowszej literatury w ramach sekcji Kino Dzieci z nosem w książkach czy Klasyki Kina Dzieci prezentującej ulubione filmy z poprzednich edycji. Cały program dostępny jest tu.

Festiwalowi towarzyszyć będzie – w formie online – wydarzenie branżowe Kids Kino Industry (dawniej Warsaw Kids Film Forum), czyli międzynarodowe forum koprodukcyjne projektów filmów i seriali dla młodej widowni, które odbędzie się w dniach 29 września – 2 października. Organizatorem 7. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci i Kino Dzieci Industry jest Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.

Zobaczcie szczegółowy program 7. MFF Kino Dzieci.

25.09.2020