7. Festiwal Muzyki Filmowej

7. edycja Festiwalu Muzyki Filmowej odbędzie się w Krakowie w dniach 25 – 28 września 2014.

Kon-Tiki: Dalekomorska Wyprawa (25.09.)

Czterodniowy maraton z muzyką filmową rozpocznie projekcja norweskiego filmu nominowanego do Oskara i Złotego Globu „Wyprawa Kon-Tiki” w reżyserii Joachima Roenninga i Espena Sandberga, w wersji koncertowej z muzyką na żywo w wykonaniu orkiestry Sinfonietta Cracovia pod batutą Christiana Schummana. Udział w premierze koncertu zapowiedzieli twórcy filmu.

007. The Best of James Bond (26.09.)

Dla fanów Jamesa Bonda organizatorzy festiwalu przygotowali koncert prezentujący kultowe piosenki pochodzące z filmów o agencie 007 w symfonicznych aranżacjach oraz w wykonaniu polskich gwiazd. O tym jakie piosenki ostatecznie pojawią się na koncercie zadecydują słuchacze RMF Classic, szczegóły na antenie radia od 30 czerwca.

Gladiator Live in Concert (27.09.)

Kolejną projekcją filmu z towarzyszeniem muzyki granej na żywo będzie pokaz filmu Ridleya Scotta „Gladiator”. Koncert wykona orkiestra Sinfonietta Cracovia pod batutą Ludwiga Wickiego, a uświetni go udział współautorki ścieżki dźwiękowej do filmu Lisy Gerrard.

Międzynarodowa Gala Muzyki Filmowej (28.09.)

Festiwal zakończy Międzynarodowa Gala Muzyki Filmowej w trakcie której Kraków będzie świętował setną rocznicę powołania Amerykańskiego Stowarzyszenia Kompozytorów, Autorów i Wydawców (ASCAP). Podczas gali uczestnicy usłyszą najpiękniejsze suity filmowe ostatniego stulecia m.in. z filmów „Przeminęło z wiatrem”, „Spartakus”, „Zabić drozda” czy „Tajemnica Brokeback Mountain”. Koncert wykona Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia oraz Chór Polskiego Radia pod dyrekcją Diego Navarro.

Gustavo Santaolalla gościem specjalnym festiwalu

Znany jest już pierwszy gość festiwalu. W tym roku jest nim zdobywca dwóch Oskarów na muzykę do filmów „Tajemnica Brokeback Mountain” (2006) i „Babel” (2007) Gustavo Santaolalla. Kompozytor pojawi się na gali kończącej festiwal.

 

Więcej informacji o festiwalu: www.fmf.fm

 

Na podstawie informacji prasowej 

12.05.2014