8. edycja "Bierzcie i Kręćcie"

Rusza 8. edycja konkursów pod hasłem „Bierzcie i Kręćcie”. Wystarczy aparat fotograficzny lub telefon komórkowy i dobry pomysł. Czekają nagrody finansowe, rzeczowe i pobyt na Festiwalu Off Plus Camera.

Relacja z wydarzenia

Filmowcy z reporterską pasją sprawdzą się przygotowując „Relację z wydarzenia”. Aby wziąć udział w walce o 9000 złotych, trzeba nakręcić nie dłuższą niż 10 minut relację z wydarzenia i zgłosić film przez platformę kontakt24.tvn.pl do 12 kwietnia. Spośród nadesłanych filmów, Jury wyłoni trzy najlepsze. Zwycięzcę wybiorą internauci.

Allegro Short LAB

Konkurs dla tych, którzy mają pomysł na maksymalnie 10-minutowy film. Zgłoszenia należy dokonać do 8 marca za pomocą serwisu bierzcieikreccie.com wysyłając opis filmu – zarys fabuły, bohaterów, czas i miejsce akcji oraz dołączyć kosztorys planowanych wydatków na rekwizyty, garderobę i elementy dekoracji wraz z listą linków do rekwizytów z Allegro. 10 marca jury wybierze sześć najlepszych pomysłów, a ich autorzy zostaną zaproszeni na warsztaty do Krakowa.

Allegro Short Film                   

Kolejny konkurs jest dla twórców już zrealizowanych filmów. Do 19 kwietnia za pomocą serwisu bierzcieikreccie.com należy zgłosić maksymalnie 10-minutową fabułę. W konkursie można wygrać 9000 złotych.   

Wręczenie nagród nastąpi podczas uroczystej gali w ramach 8. Festiwalu Off Plus Camera, który patronuje konkursom pod szyldem „Bierzcie i kręćcie”.  Idea BIK powstała w 2008 roku i od 4 lat rozwija się w ramach serwisu bierzcieikreccie.com. Łącznie na platformie znajduje się już ponad 1000 filmów nakręconych przez uczestników poprzednich edycji.

Na postawie informacji prasowej

18.02.2015