8. edycja "Dwóch Brzegów" zakończona

„Mocna kawa wcale nie jest taka zła” w reżyserii Alka Pietrzaka zwyciężyła podczas zakończonego w miniony weekend Festiwalu Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą. Impreza była współfinansowana przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Najlepszy film w Niezależnym Konkursie Filmów Krótkometrażowych

To już kolejna nagroda dla filmu Alka Pietrzaka. W obsadzie obrazu wyprodukowanego przez Warszawską Szkołę Filmową, Badi Badi FX Studio, Aeroplan oraz Studio Filmowe Oko, ze wsparciem Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej znaleźli się m.in. Marian Dziędziel oraz Wojciech Mecwaldowski. Wcześniej młody reżyser za swój debiut zdobył główne wyróżnienia na festiwalach w Łagowie i Nowej Soli.

Drugie i trzecie miejsce

Drugą nagrodę w Niezależnym Konkursie Filmów Krótkometrażowych zdobył wyprodukowany przez Warszawską Szkołę Filmową film „Gorzko, gorzko!” Julii Rogowskiej i Magdy Załęckiej. Trzecie miejsce otrzymała produkcja Fixafilm „Sonda o mężczyznach” w reżyserii Mateusza Głowackiego.

Niezależne jury

Liczące 15 osób jury wybrane zostało spośród publiczności metodą losowania. Jurorzy oceniali w tym roku 61 produkcji. Ostatecznie najlepszym filmem wybrali debiut fabularny Alka Pietrzaka.

Konkurs Młodego Kina

Filmy Alka Pietrzaka oraz Julii Rogowskiej i Magdy Załęckeij zakwalifikowały się w tym roku do Konkursu Młodego Kina 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Łącznie w konkursie o Nagrodę im. Lucjana Bokińca za najlepszy film, Nagrodę Specjalną oraz inne nagrody regulaminowe powalczy 25 tytułów.

 

Więcej informacji: www.dwabrzegi.pl

 

Na podstawie informacji prasowej

11.08.2014