8. edycja filmPOLSKA

W dniach 18-24 kwietnia 2013 w Berlinie odbędzie się 8. edycja festiwalu filmPOLSKA. Wydarzenie jest współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Filmy ze wsparciem PISF w programie

W programie tegorocznej edycji wydarzenie znalazły się filmy, które były współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej m.in. „Róża” Wojciecha Smarzowskiego, „80 milionów” Waldemara Krzystka, „Obława” Marcina Krzyształowicza, „Pokłosie” Władysława Pasikowskiego, „Dzień kobiet” Marii Sadowskiej, „Jesteś Bogiem” Leszka Dawida, „Bejbi Blues” Katarzyny Rosłaniec i „W imię…” Małgorzaty Szumowskiej.

Pozostałe wydarzenia

Widzowie festiwalu będą mogli również zobaczyć specjalną retrospektywę poświęconą rocznicy wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim i wziąć udział w warsztatach filmowych, które poprowadzi Stanisław Mucha. W ramach sekcji KameraKunst w tym roku zostaną zaprezentowane filmy, do których zdjęcia stworzyli Witold, Piotr i Piotr jr Sobocińscy. Podczas festiwalu odbędzie się również dyskusja „Made in East – Out of Fashion” poświęcona zagranicznej promocji polskiego kina.

 

Organizatorem wydarzenie jest Instytut Polski w Berlinie. 8. edycja filmPOLSKA jest współfinansowana przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

Więcej informacji na stronie: www.filmpolska.de.

 

Paulina Bez

03.04.2013

Galerie zdjęć