8. Festiwal Filmów dla Dzieci

W dniach 7-9 grudnia odbędzie się w Krakowie 8. Festiwal Filmów dla Dzieci. Patronat nad wydarzeniem objęła Dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Magdalena Sroka.

Festiwal Filmów dla Dzieci

Celem wydarzenia jest promocja sztuki filmowej wśród dzieci i młodzieży oraz stworzenie warunków do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym i twórczego spędzania czasu. Pierwszy raz festiwal odbył się w 2008 r. Do 2012 r. wydarzenie działało pod nazwą Festiwal Filmów Dziecięcych Galicja.

Program

Od poniedziałku do czwartku, w 10 pasmach filmowych, widzowie obejrzą produkcje z całego świata pokazywane w kinach w 2015 r., ubiegające się na festiwalu o nagrodę publiczności. Projekcje filmowe poprzedzać będą spotkania z animatorami. Jednym z filmów, które będzie można zobaczyć jest zrekonstruowana cyfrowo animacja Witolda Giersza „Proszę słonia”.

Wydarzenia

Pokazom filmowym towarzyszyć będą warsztaty interdyscyplinarne, które poprowadzą doświadczeni animatorzy oraz profesjonaliści z dziedziny robotyki. Najmłodsi goście festiwalu będą mogli skorzystać, oprócz oglądania filmów, także (po rezerwacji) z atrakcyjnych programów edukacyjnych – m.in. kącika czytania bajek, programu plastycznego oraz Football Land, czyli strefy piłkarskich emocji. 8 grudnia organizowany jest Dzień integracyjny, w trakcie którego organizatorzy „nauczą” widzów języka migowego, a specjaliści poprowadzą zabawy z niepełnosprawnymi dziećmi. 

Więcej informacji na stronie wydarzenia: ffdd.pl

03.12.2015