8. Festiwal Grand Off

W dniach 1-7 grudnia w Warszawie odbędzie się 8. edycja festiwalu Grand Off. Wydarzenie jest współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Spotkanie z kinem krótkometrażowym i niezależnym

Grand OFF jest niepowtarzalną okazją do spotkania z kinem krótkometrażowym i niezależnym. Do konkursu zakwalifikowane zostały najlepsze z 1400 nadesłanych filmów z ponad 80 krajów świata. Oprócz produkcji europejskich będzie można zobaczyć obrazy z Ameryki Południowej, USA czy Nowej Zelandii. Spośród 52 nominowanych produkcji zostaną wyłonieni zwycięzcy, którzy odbiorą nagrody w dziesięciu kategoriach: reżyseria, scenariusz, zdjęcia, montaż, aktor, aktorka, fabuła, dokument, animacja, a także po raz drugi kostiumy i scenografia.

Filmy za wsparciem PISF

Wśród filmów nominowanych do Grand Off 2014 znalazły się obrazy współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej. W kategorii najlepsza fabuła znalazł się film „128. Szczur” w reżyserii Jakuba Pączka. Najlepszym reżyserem na festiwalu ma szansę zostać Arek Biedrzycki za film „Częstotliwośc drgań”. O nagrodę za najlepsze zdjęcia ubiega się Jan Holoubek za obraz „Przedtem, potem” Edyty Sewruk. Wśród nominowanych aktorek znalazła się Kinga Preis za rolę w filmie „Mazurek” Julii Kolberger. Do grona najlepszych animacji w konkursie zakwalifikował się obraz Daniela Zagórskiego „Bajka o Jasiu i Małgosi”.  

Projekcje, dyskusje, spotkania

Projekcje filmowe prezentowane w dniach 5-7 grudnia kinie „Muranów” zostaną wzbogacone o wydarzenia towarzyszące. Przewidywana jest dyskusja dotycząca współczesnej krytyki filmowej. Między seansami będzie można wziąć udział w spotkaniach z twórcami oraz z członkami międzynarodowego jury.

 

Szczegółowy program 8. edycji Grand OFF już wkrótce na stronie internetowej: www.grandoff.eu.

 

Informacja prasowa

24.10.2014