8. FMF w Krakowie

W dniach 27-31 maja w Krakowie odbędzie się 8. Festiwal Muzyki Filmowej. W programie wydarzenia znalazły się m.in. pokazy filmów, warsztaty i spotkania z profesjonalistami z branży.

„Jack Strong” w plenerze, „Bogowie” z audiodeskrypcją

W programie festiwalu znalazły się pokazy filmów współfinansowanych przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej. 29 maja goście festiwalu będą mogli w plenerze zobaczyć pokaz filmu „Jack Strong” Władysława Pasikowskiego. Po raz kolejny organizatorzy przygotowali także specjalne pokazy dla osób niedowidzących i niewidzących. Będę oni mogli obejrzeć z audiodeskrypcją filmy „Bogowie” Łukasza Palkowskiego oraz „Star Trek”. Pokazom filmów towarzyszyć będzie muzyka wykonywana symultanicznie.

FMF Young Talent Award

Trzeci raz spotkają się w Krakowie najzdolniejsi kompozytorzy filmowi młodego pokolenia, którzy będą rywalizować w konkursie o statuetkę FMF Young Talent Award. Spośród nadesłanych utworów jury obradujące pod przewodnictwem prof. Daniela Carlina, dyrektora prestiżowej katedry Scoring for Motion Pictures & Television na Uniwersytecie Południowej Kalifornii, wybierze zwycięską suitę, która zabrzmi podczas Międzynarodowej Gali Seriali już 30 maja.

Warsztaty ze wsparciem PISF

Program festiwalu uzupełnia współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej Forum Audiowizualne – cykl profesjonalnych warsztatów dla młodych kompozytorów, które jest częścią FMF Master Classes.

Panele dyskusyjne

Festiwal Muzyki Filmowej oferuje możliwość spotkań otwartych i wzięcia udziału w panelach dyskusyjnych z zaproszonymi gośćmi. W tym roku do Krakowa przyjadą: laureaci Oskara Elliot Goldenthal i Stephen Warbeck, najlepsi kompozytorzy muzyki do seriali i filmów, m.in. Ramin Djawadi („Gra o Tron”), Jeff Beal („House of Cards”), John Lunn („Downton Abbey”), Atli Örvarsson („Chicago Fire”) oraz specjaliści z ośrodków filmowych w Berlinie, Londynie oraz Los Angeles. Na festiwalu bdzie się będzie można spotkać także z polskimi kompozytorami, m.in. z Łukaszem Targoszem („Wataha”) czy Bartoszem Chajdeckim („Czas Honoru”, „Misja Afganistan”).

Weź udział w sesji nagraniowej

Warsztaty w Krakowie ponownie poprowadzi prof. Daniel Carlin, współpracownik m.in. Francisa Forda Coppoli, Tiny Turner, Georgesa Delerue, Ennio Morriconego, Maurice’a Jarre’a czy Danny’ego Elfmana, który poprowadzi zajęcia teoretyczne oraz sesję nagraniową w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Towarzyszyć mu będą inżynierowie dźwięku Nick Wollage i Piotr Witkowski oraz Mateusz Bień z Krakowskiej Akademii Muzycznej.

Więcej informacji: http://fmf.fm.

19.05.2015