8. konkurs Łódzkiego Funduszu Filmowego

Po raz ósmy rusza nabór wniosków do Łódzkiego Funduszu Filmowego. O środki na produkcję mogą ubiegać się producenci filmów dokumentalnych, animowanych oraz pełnometrażowych fabuł.

Środki na filmy związane z Łodzią

Łódzki Fundusz Filmowy to pierwszy z Regionalnych Funduszy Filmowych w Polsce. To popularne na całym świecie narzędzie wspierania lokalnej branży kinematograficznej. Podstawowym warunkiem otrzymania dofinansowania z Łódzkiego Funduszu Filmowego jest wydatkowanie 150% przyznanych środków (100% dofinansowania i 50% wkładu własnego) w Łodzi i województwie łódzkim. Wnioski są oceniane pod kątem walorów artystycznych, potencjału festiwalowo – frekwencyjnego, powiązania filmu z miastem i regionem oraz możliwości promocyjnych.

40 wspartych produkcji

Fundusz przeznaczony jest dla profesjonalistów z branży filmowej, od 2007 roku dofinansował 40 produkcji na łączną kwotę sięgającą 5 milionów złotych. Miasto wsparło m.in. „Idę” Pawła Pawlikowskiego, nominowane do Oskara „W ciemności” Agnieszki Holland, „Mój rower” Piotra Trzaskalskiego, „Zabić bobra” w reż. Jana Jakuba Kolskiego, animacje realizowane przez Se-Ma-For i Anima-Pol czy filmy dokumentalne Grzegorza Królikiewicza, Roberta Glińskiego i Andrzeja Papuzińskiego. Ekipy produkcyjne wydały w tym okresie na terenie regionu łódzkiego ponad 30 milionów złotych.

Zgłoszenia do 28 marca

Dokumenty należy składać w sekretariacie Wydziału Kultury UMŁ, ul. Piotrkowska 102, 90-926 Łódź, do dnia 28 marca 2014 do godz. 16:00. Regulamin tegorocznej edycji oraz wniosek dostępne są na stronach internetowych Łódź Film Commission (www.lodzfilmcommission.pl), Zespołu ds. Filmu Wydziału Kultury Urzędu Miasta Łodzi, powołanego do współpracy z ekipami filmowymi realizującymi projekty na terenie miasta.

 

Więcej informacji na stronie: lodzfilmcommission.pl.

 

Na podstawie informacji prasowej

25.02.2014