9. edycja festiwalu Integracja Ty i Ja

W dniach 4-8 września 2012 w Koszalinie odbędzie się 9. Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja. Wydarzenie jest współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Cel festiwalu – integracja

Głównym celem festiwalu jest integracja środowisk osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem poprzez prezentację filmów o tematyce, problemach i życiu osób niepełnosprawnych. Impreza jest prezentacją filmów fabularnych, dokumentalnych i amatorskich z całego świata, których bohaterami są osoby niepełnosprawne.

Wydarzenia towarzyszące

Projekcjom filmowym towarzyszą wydarzenia artystyczne, na których prezentowana jest twórczość artystów niepełnosprawnych. Festiwal to także dyskusje „Bez barier”, podczas których podnoszone są ważkie i kontrowersyjne tematy dotyczące niepełnosprawności.

Repliki festiwalu w kinach i w internecie

Wybrane filmy pokazywane w ramach festiwalu, będą prezentowane równolegle w kinach studyjnych w największych polskich miastach, w 20 miejscowościach w ramach Małych Festiwali oraz w portalu iplex.pl. Jury przyzna Motyle 2012 w kategoriach najlepszy film fabularny, najlepszy film dokumentalny oraz najlepszy film amatorski.

 

Więcej informacji: www.integracjatyija.pl.

 

Na podstawie informacji prasowej

01.08.2012