9. Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci

W dniach 27-30 września 2017 w Gdyni odbędzie się 9. edycja Festiwalu Filmowego Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Wydarzenie jest współfinansowane przez PISF.

Niepokorni Niezłomni Wyklęci

Ideą, która od początku przyświecała Festiwalowi Filmowemu Niepokorni Niezłomni Wyklęci, była chęć stworzenia przestrzeni, w której spotkać się mogą świadkowie naszej historii najnowszej, twórcy obrazów filmowych inspirowanych dziejami walki o niepodległość w latach 1939-89 oraz widzowie poszukujący filmów o tej tematyce, chcący pogłębić znajomość czasów i ludzi skazanych przez propagandę PRL-u na zapomnienie.

Na Festiwalu NNW można zobaczyć, posłuchać i dotknąć historii; spotkać się bezpośrednio i porozmawiać z tymi, którzy nigdy nie pogodzili się ani z niemiecką, ani z sowiecką okupacją. Każdego roku Festiwal NNW odwiedza kilka pokoleń Polaków, a także goście z zagranicy. Obok środowisk polonijnych, przyjeżdżają świadkowie historii i twórcy z Europy środkowo-wschodniej czy wydawcy książek obcojęzycznych o historii Polski. Wnoszą oni do dyskusji o naszych dziejach szerszy kontekst i świeże spojrzenie.

Konkursy

Festiwal NNW, to jedyne wydarzenie w naszym kraju, szeroko prezentujące prace audiowizualne poświęcone polskiej historii od 1939 do 1989 roku. W składzie oficjalnego programu festiwalu znajdują się konkursy :

  • Konkurs Główny, gdzie twórcy będą walczyć o nagrodę Złotego Opornika, Nagrodę im. Janusza krupskiego oraz Nagrodę Dyrektora Festiwalu
  • Konkurs na Dokument Radiowy

oraz konkursy projektu „Młodzi dla Historii”:

  • Konkurs Filmowy, gdzie młodzi twórcy walczą o nagrodę Anioła Wolności
  • Konkurs Teatralny
  • Konkurs na Stylizację Modową

Pełen program 9. edycji festiwalu jest już dostępny na stronie: festiwalnnw.pl/festiwal-2017/program.

Pitching Forum

Pitching Forum to jedno z najważniejszych wydarzeń festiwalu. Uczestnicy będą mieli szansę zaprezentować swoje projekty przed gronem redaktorów zamawiających Telewizji Publicznej (TVP1, TVP2, TVP Historia, TVP Kultura,), Fokus TV a także przed przedstawicielami IPN i Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, które również zajmują się produkcją i promocją filmów.

Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Scena Kultury. Wydarzenie jest współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej. 

Oficjalna strona festiwalu: festiwalnnw.pl.

Na podstawie materiałów organizatora

25.09.2017