Aktualności

Przedłużony nabór zgłoszeń na Kino Dzieci.Lab

Do 23 października trwa nabór zgłoszeń do międzynarodowego programu rozwoju projektów filmowych i seriali dla młodego widza Kino Dzieci.Lab.
23.10.2020

Short Waves Festival 2021 czeka na zgłoszenia

Ruszył nabór filmów na Short Waves Festival. Zgłoszenia można wysyłać do 14 marca 2021 roku. Motywem przewodnim przyszłorocznego festiwalu będzie hasło „Mirror Mirror”. 13. edycja potrwa siedem dni i odbędzie się między 14 a 20 czerwca 2021. Organizatorzy Short Waves Festival zachęcają twórców do zgłaszania swoich filmów do programu w pięciu kategoriach. Do Konkursu Międzynarodowego przystąpią najlepsze produkcje z całego świata, trwające do 30 minut, powstałe nie wcześniej niż w październiku 2019. Tematyka, forma i gatunek nie podlegają ograniczeniom regulaminowym. Konkurs Polski przeznaczony jest wyłącznie do filmów wyprodukowanych w Polsce, trwających do 30 minut. Ma on na celu zaprezentowanie panoramy najnowszych krótkich form filmowych, widzianej okiem polskich twórców.
20.10.2020

Zgłoś projekt na Biennale College – Cinema Virtual Reality

Do 26 października trwa nabór na 5. edycję Biennale College – Cinema Virtual Reality, jednego z programów Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. W selekcji 2020-2021 znajdzie się 10 międzynarodowych projektów. Celem wydarzenia jest wykorzystywanie najbardziej innowacyjnej technologii, jaką jest wirtualna rzeczywistość. Bazując na jej szerokich możliwościach, Biennale College – Cinema Virtual Reality proponuje profesjonalistom ze świata sztuki filmowej, pracę w fascynującym i interaktywnym formacie 360°.
13.10.2020

Ruszył nabór filmów na 61. Krakowski Festiwal Filmowy

Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń filmów dokumentalnych, krótkometrażowych i animowanych, które będą rywalizować o miejsca w programie na Krakowskim Festiwalu Filmowym. Organizatorzy ogłosili, że zwiększona zostanie pula nagród w konkursie polskim. 61. edycja KFF, który jest współfinansowany przez PISF, odbędzie się w krakowskich kinach oraz online od 30 maja do 6 czerwca 2021 roku. Krakowski Festiwal Filmowy to jedno z najstarszych na świecie i najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń poświęconych filmom dokumentalnym, animowanym oraz krótkim fabułom. Pokazom towarzyszą spotkania z twórcami, warsztaty i wystawy, koncerty, wydarzenia dla branży KFF Industry. KFF jest na ekskluzywnej liście wydarzeń filmowych kwalifikujących do Oscara w kategoriach film krótkometrażowy (fabuła, animacja, dokument) oraz pełnometrażowy film dokumentalny, a także rekomenduje do Europejskiej Nagrody Filmowej w tych samych kategoriach.
01.10.2020

Trwa nabór filmów na 19. CINEMAFORUM

Do 12 października potrwa nabór filmów do Konkursu Głównego CINEMAFORUM – 19. Międzynarodowego Forum Filmów Krótkometrażowych. Najlepsze filmy powalczą o Grand Prix. Wydarzenie, które odbędzie się w dniach 4-8 listopada br. w Warszawie, jest współfinansowane przez PISF. W konkursie mogą wziąć udział filmy fabularne, w tym animacje, reprezentujące wszelkie gatunki – tematyka jest dowolna. Organizatorzy czekają na obrazy wyprodukowane po 1 stycznia 2019 roku, których długość nie przekracza 40 minut. Filmy zakwalifikowane do konkursu oceni jury pod przewodnictwem Janusza Zaorskiego.
28.09.2020

Ruszył nabór filmów na MAKSYMILIANY 2020

Do 7 października można zgłaszać filmy fabularne i dokumentalne do tegorocznej edycji MAKSYMILIANÓW, czyli 35.5 Międzynarodowego Festiwalu Filmów Niepokalanów we Wrocławiu. Z kolei do 15 października mogą być przesyłane filmy w konkursie młodzieżowym. Wydarzenie jest współfinansowane przez PISF. Festiwal odbędzie się w dniach 18-23 października br. w formule online. Choć przeniesiony do sieci, to widzowie na tym nie stracą, ponieważ wszystkie dotychczasowe punkty programu zostaną zrealizowane. Tegoroczne wydarzenie przebiegnie pod hasłem: „Miejcie odwagę”.
25.09.2020

Nabór na Brussels Short Film Festival 2021

Można już zgłaszać swoje produkcje do Konkursu Międzynarodowego oraz Konkursu Studentów Szkół Filmowych Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Brukseli (BSFF). 24. edycję wydarzenia zaplanowano od 21 kwietnia do 1 maja 2021 roku. Festiwal Filmów Krótkometrażowych w Brukseli (BSFF) to jedno z najważniejszych tego typu wydarzeń w Europie. Skierowane jest przede wszystkim do widzów, ale także przedstawicieli branży filmowej, których celem jest promocja i dystrybucja krótkich metraży. W programie festiwalu są trzy oficjalne konkursy: międzynarodowy, narodowy oraz Next Generation – dla filmów studenckich. Wyselekcjonowane produkcje rywalizować będą o nagrody o łącznej puli 35 tys. euro.
24.09.2020

Trwają zapisy do AMA Film Academy

Przedłużona została rekrutacja do AMA Film Academy w Krakowie oraz do nowo otwartej siedziby szkoły w Warszawie. Na kierunki niestacjonarne można aplikować do 15 października, na stacjonarne do 5 października, a na kierunki filmowy i filmmaking do 13 października. Rekrutacja w całości odbywa się online, łącznie z rozmową egzaminacyjną.
18.09.2020

Nabór na warsztaty na WAMA Film Festival

Tylko do 25 września można zgłaszać się na międzynarodowe warsztaty filmowe w ramach 7. edycji WAMA Film Festival w Olsztynie. Zadaniem uczestników w wieku 18-25 lat będzie realizacja krótkich filmów o tematyce społecznej skoncentrowanej wokół zagadnień związanych z równowagą klimatyczną. Wydarzenie jest współfinansowane przez PISF. W nawiązaniu do festiwalowego hasła „Świadomość”, międzynarodowe warsztaty filmowe koncentrują się na ekologii. Organizatorzy czekają na pomysły, które będą poświęcone jednemu z tematów:
17.09.2020

Trwa nabór do Szkoły Zawodów Filmowych

Do 25 września można składać dokumenty aplikacyjne do pierwszej w Polsce Szkoły Zawodów Filmowych. Nowe miejsce kształcące profesjonalistów pracujących na planach filmowych i telewizyjnych otworzyła Warszawska Szkoła Filmowa. Druga i ostatnia tura egzaminów wstępnych odbędzie się 30 września. Zadaniem Szkoły Zawodów Filmowych jest wykształcenie takich fachowców jak: asystent kamery, szwenkier, ostrzyciel, specjalista grip, oświetlacz i dyżurny planu. To obecnie najbardziej rozchwytywane zawody na filmowym rynku pracy. Kadra Szkoły Zawodów Filmowych złożona jest wyłącznie z czynnych zawodowo praktyków z branży filmowej.
14.09.2020

Ostatnie dni naboru filmów na WAMA Film Festival

Tylko do 14 września można zgłaszać propozycje filmów do dwóch sekcji konkursowych WAMA Film Festival w Olsztynie. 7. edycja imprezy, która jest współfinansowana przez PISF, odbędzie się w dniach 6-10 października. To największe wydarzenie filmowe Warmii i Mazur, którego organizatorem jest Instytut KOSMOPOLIS Fundacja Nauki, Kultury i Edukacji w Olsztynie, a współorganizatorem: Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie. W Międzynarodowym Konkursie Koprodukcji Filmowych zaprezentowane zostaną pełnometrażowe filmy fabularne, w których realizację byli zaangażowani twórcy i profesjonaliści z kilku krajów. Polski dystrybutor najlepszego tytułu otrzyma Grand Prix i nagrodę finansową. Swoje wyróżnienie przyzna też festiwalowa publiczność.
09.09.2020

IMPAKT czeka na zgłoszenia

Do 11 września trwa nabór na program warsztatowy IMPAKT. Wydarzenie jest skierowane do producentów filmowych na początku kariery, rozwijających projekt filmu fabularnego lub dokumentalnego. Program jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Do programu IMPAKT zgłosić się mogą osoby posiadające własne firmy producenckie, freelancerzy, kierownicy produkcji z ambicjami rozwoju lub osoby na co dzień związane z większymi domami produkcyjnymi.
02.09.2020

Trwa nabór na Seville European Film Festival

Do 15 września trwa nabór filmów na Festiwal Filmu Europejskiego w Sewilli. Wydarzenie, w trakcie którego ogłoszone zostaną nominacje do Europejskich Nagród Filmowych, odbędzie się w dniach 6-14 listopada w stolicy Andaluzji. Celem festiwalu w Sewilli jest promocja i rozpowszechnianie kina europejskiego, a on sam stał się corocznym miejscem spotkań twórców filmowych i miłośników kina. Główną oś festiwalu tworzą sekcje konkursowe filmów fabularnych, dokumentalnych, krótkometrażowych i non-fiction, których łączna suma nagród wynosi 150 000 euro.
02.09.2020

Berlinale Co-production Market 2021 czeka na zgłoszenia

Do 30 września producenci mogą zgłaszać nowe projekty filmów fabularnych do oficjalnej selekcji Berlinale Co-Production Market.
31.08.2020

Miami Film Festival czeka na zgłoszenia

Do 31 lipca trwa regularny nabór filmów na Miami Film Festival. To jedno z najważniejszych tego typu wydarzeń w USA, obejmujące zarówno produkcje fabularne, jak i dokumentalne oraz krótkie metraże z całego świata.
28.08.2020

Kończy się nabór na DOC DEVELOPMENT

Tylko do 4 września można zgłaszać się na 2. edycję DOC DEVELOPMENT, czyli programu dla dokumentalistów z projektami na wczesnym etapie rozwoju. Nabór prowadzi Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego. Program jest współfinansowany przez PISF. Warsztaty są okazją do intensywnego rozwoju filmów i kończą się pitchingiem będącym szansą na znalezienie producenta. Kandydat/ka może zgłosić maksymalnie dwa projekty. Program dedykowany jest zwłaszcza dokumentalistom na początku drogi zawodowej. Nie ma limitu długości planowanych filmów, można więc zgłaszać zarówno krótkie, jak i pełne metraże. Efektem programu ma być przygotowanie projektów do składania wniosków do PISF na development.
26.08.2020

Nabór na warsztaty w ramach Warszawskiego Festiwalu Filmowego

Do 15 września można zgłaszać się na warsztaty Warsaw Next, które odbędą się w ramach 36. edycji Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Jednym z wydarzeń towarzyszących tej imprezy są Targi CentEast (15-18 października). Ich organizatorem jest Warszawska Fundacja Filmowa, a głównym partnerem Polski Instytut Sztuki Filmowej. Warsaw Next to warsztaty dla młodych filmowców oraz studentów szkół filmowych i artystycznych, którzy jeszcze nie zrealizowali swojego pełnometrażowego debiutu. W ich ramach odbędzie się szereg spotkań, wykładów i dyskusji, które w tym roku skupią się wokół tematu scenopisarstwa oraz zagadnień developmentu filmowego, dlatego oprócz reżyserów i producentów, do udziału w wydarzeniu mogą zgłaszać się młodzi scenarzyści. Jak co roku w Warsaw Next wezmą też udział polscy i zagraniczni goście – m.in. producenci, przedstawiciele festiwali, dystrybutorzy i twórcy o znaczącym dorobku.
19.08.2020

Trwa nabór na TIFF Industry w Toronto

Tylko do 23 sierpnia Polski Instytut Sztuki Filmowej czeka na zgłoszenia od producentów zainteresowanych wzięciem udziału w tegorocznej edycji TIFF Industry. Wydarzenie w formie online odbędzie się w dniach 10-14 września w ramach Toronto International Film Festival. TIFF Industry to jedno z najważniejszych wydarzeń branżowych na świecie, towarzyszących festiwalowi w Toronto. W tym roku, ze względu na panującą pandemię koronawirusa, festiwal odbędzie się w formie hybrydowej.
19.08.2020

Program ScripTeast czeka na zgłoszenia

Do 31 sierpnia można zgłaszać się do udziału w ScripTeast – programie mistrzowskim doskonalącym scenarzystów z Europy Środkowej i Wschodniej. Będzie to już 15. edycja wydarzenia, organizowanego przez Niezależną Fundację Filmową, a współfinansowanego przez PISF. To roczny program dla profesjonalnych scenarzystów, w ramach którego rozwijany jest projekt scenariusza, który następnie prezentowany będzie na międzynarodowych festiwalach filmowych. Mentorami i kreatywnymi doradcami programu są najwyższej klasy, odnoszący sukcesy reżyserzy, scenarzyści i producenci, tacy jak: Scott Alexander, Andrew Birkin, Martin Stellman, Robert Jones, Cedomir Kolar czy Marleen Gorris. Każdy z nich zapoznaje się z zakwalifikowanymi do programu scenariuszami i omawia je podczas indywidualnych spotkań z autorami.
13.08.2020

Zgłoś się do Programu Producentów na Festiwalu Cinekid

Ruszył nabór do Programu Producentów odbywającego się podczas Międzynarodowego Festiwalu Cinekid. Na zgłoszenia czekamy do 26 sierpnia. Program odbędzie się w całości online w dniach 15 i 16 października. Festiwal Cinekid to wiodące na świecie wydarzenie skupiające się na mediach dziecięcych. Każdego roku uczestniczy w nim ponad 500 profesjonalistów z branży filmowej, telewizyjnej, cross-media i sztuki cyfrowej. 31. edycja festiwalu odbędzie się od 19 do 23 października.
12.08.2020

Ruszył nabór filmów na 45. FPFF w Gdyni

Do 15 września można zgłaszać filmy na 45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. Produkcje będą w tym roku rywalizować w trzech kategoriach: Konkurs Główny, Konkurs Filmów Krótkometrażowych i Konkurs Filmów Mikrobudżetowych. Festiwal w Gdyni odbędzie się od 8 do 12 grudnia br. Do wszystkich konkursów można zgłaszać filmy fabularne, które zostaną wyprodukowane w Polsce w okresie od 1 września 2019 roku do 21 listopada 2020 roku. Link do formularza zgłoszeniowego.
11.08.2020