"Abu Haraz" w kinach

29 listopada do kin trafi współfinansowany przez PISF najnowszy film Macieja Drygasa „Abu Haraz”. Z tej okazji w Warszawie i Wrocławiu odbędą się retrospektywy twórczości reżysera. Dystrybutorem filmu jest Against Gravity.

 

Najnowszy film Macieja Drygasa opowiada o mieszkańcach sudańskiej wioski Abu Haraz, którzy zostają wysiedleni ze swojej miejscowości. Wkrótce ich teren zamieszkania zostanie zatopiony, zmiany spowodowane są budową tamy. Oni muszą natomiast przystosować się do życia w obcym mieście.

Retrospektywa Macieja J. Drygasa

Z okazji premiery filmu „Abu Haraz” zarówno w Warszawie jak i we Wrocławiu odbędą się pokazy filmów zrealizowanych przez Macieja Drygasa. 1 grudnia we wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty odbędzie się pokaz zarówno najnowszej produkcji jak i dokumentu „Usłyszcie mój krzyk” z 1991 roku. Po projekcjach reżyser spotka się z publicznością. We Wrocławiu i Warszawie zostanie pokazanych 6 filmów; obok wymienionych będą to: „Stan nieważkości” (1994), „Głos nadziei” (2002), „Jeden dzień w PRL” (2005) i „Cudze listy” (2010). Pokazom filmowym towarzyszyć będą prelekcje i dyskusje oraz unikalne prezentacje słuchowisk dokumentalnych autorstwa Macieja Drygasa.

Wrocław i Warszawa

Wrocławska retrospektywa odbędzie się w dniach 1-5 grudnia. Na wydarzenie zapraszają: Against Gravity, dystrybutor filmu „Abu Haraz” i organizator festiwalu Planete+ Doc, Wrocławska Fundacja Filmowa, Kino Nowe Horyzonty oraz partner Ośrodek „Pamięć i Przyszłość”. Warszawska retrospektywa Macieja Drygasa odbędzie się w dniach 3-9 grudnia w kinie Iluzjon. Spotkanie z reżyserem odbędzie się w Warszawie 9 grudnia.

 

Marta Sikorska

25.11.2013