„Ach śpij kochanie” w kinach

20 października na ekrany polskich kin wejdzie film Krzysztofa Langa „Ach śpij kochanie”. Obraz jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

„Ach śpij kochanie”

Historia osnuta na faktach. Kraków, maj 1955. Polska w okowach stalinowskiego terroru. Władysław Mazurkiewicz – 44 lata, przystojny, elegancki, pełen uroku playboy – żyje i bezkarnie popełnia kolejne morderstwa. Z zagadką zbrodni Mazurkiewicza mierzy się młody, oddany systemowi milicjant – Karski. Pod wpływem prowadzonego przez siebie śledztwa, które rozwija się w zaskakujący sposób, Karski rewiduje swoje poglądy. W efekcie niezłomności śledczego Mazurkiewicz zostaje skazany i zawisa na szubienicy. 

Twórcy

Reżyserem filmu jest Krzysztof Lang. Autorem scenariusza jest Andrzej Gołda. Zdjęcia do filmu zrealizował Adam Sikora. Za muzykę do filmu odpowiada Michał Lorenc, za montaż Milenia Fiedler. W głównych rolach występują: Andrzej Chyra, Tomasz Schuchardt, Katarzyna Warnke, Bogusław Linda, Karolina Gruszka. Producentami filmu są Studio Produkcyjne Orka i Monolith Films. „Ach śpij kochanie” powstało w koprodukcji z Krakowskim Biurem Festiwalowym i Tea For Two. Obraz jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Za jego dystrybucję odpowiada Monolith Films. 

16.10.2017