„Acid Rain” w programie World Animation & VFX Summit

W dniach 3-5 listopada w Los Angeles odbyła się jedna z najważniejszych konferencji branży animowanej – „The World Animation and VFX Summit”. Dzięki wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w wydarzeniu wziął udział współproducent filmu „Acid Rain” Piotr Szczepanowicz. Obecność polskiego producenta była doskonałą okazją do promocji filmu Tomka Popakula wśród członków Amerykańskiej Akademii Filmowej. 

„The World Animation and VFX Summit”

Podczas trzydniowej konferencji „The World Animation and VFX Summit” zaproszeni goście mieli okazję zaprezentować swoje projekty w ramach profesjonalnych paneli dyskusyjnych. Uczestnikami konferencji są producenci i specjaliści od lat związani z branżą animacji, a także członkowie Amerykańskiej Akademii Filmowej. W tym roku do udziału w panelach dyskusyjnych został zaproszony Piotr Szczepanowicz, producent artystyczny współfinansowanego przez PISF filmu „Acid Rain”. Animacja ubiega się o nominację do Oscara w kategorii najlepszy krótkometrażowy film animowany. Producentem filmu jest Animoon (Piotr Szczepanowicz, Grzegorz Wacławek). 

Dystrybucja „Acid Rain” w USA

Światowa premiera filmu „Acid Rain” odbyła się na początku roku na festiwalu Sundance. Dzięki wygranej na Glas Film Festival animacja bierze udział w projekcie Glas Animation Next. Filmy zakwalifikowane do projektu pokazywane są podczas specjalnych pokazów w amerykańskich kinach.

Więcej o polskich krótkometrażowych animacjach ubiegających się o nominację do Oscara pisaliśmy tutaj.

Udział producenta w wydarzeniu „The World Animation and VFX Summit” oraz kampania promocyjna zwiększająca szansę filmu „Acid Rain” Tomka Popakula na zakwalifikowanie się do krótkiej listy oscarowej są współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej w ramach Programu Operacyjnego Promocja polskiego kina za granicą – priorytet 1 i 3.

Więcej o konferencji tutaj


05.11.2019