„Acid Rain” z nominacją do nagród Annie

Współfinansowana przez PISF krótkometrażowa animacja „Acid Rain” Tomka Popakula została nominowana do prestiżowych nagród Annie.

Nagrody Annie

Nagrody Annie to prestiżowe amerykańskie wyróżnienia przyznawane najlepszym animacjom. Nominacja dla filmu Tomka Popakula wyprodukowanego przez Animoon to świetny prognostyk przed zbliżającymi się nominacjami do Oscarów.

Polski film jest nominowany w kategorii najlepszy film krótkometrażowy razem z czterema innymi tytułami. Lista wszystkich nominowanych znajduje się na stronie Annie Awards.

Laureatów nagród poznamy 25 stycznia 2020 roku. 

„Acid Rain” dostępny na Vimeo

18 listopada film trafił premierowo na platformę Vimeo do kuratorskiej sekcji Staff Pick. Film będzie można oglądać w całości na Vimeo przez sześć miesięcy.

W ostatnim czasie Cartoon Brew – jeden z najbardziej opiniotwórczych portali animacji na świecie – wskazał krótkometrażową animację „Acid Rain” w reżyserii Tomka Popakula jako głównego faworyta tegorocznego wyścigu o statuetki Amerykańskiej Akademii Filmowej w kategorii najlepszy krótkometrażowy film animowany. Link do filmu na Vimeo i więcej informacji na temat szans filmu na nominację i link do artykułu na portalu Cartoon Brew można znaleźć tutaj.

„Acid Rain”. O filmie

Gdzieś w Europie Wschodniej. Młoda ucieka z domu, jak najdalej od szarej miejscowości. Początkowa ekscytacja podróżą autostopem opada, gdy ląduje na obrzeżach miasta w środku nocy. Na moście spostrzega postać balansującą niebezpiecznie na barierce. Tak poznaje Chudego trochę niezrównoważonego dziwaka. Chudy mieszka w kamperze, którym jeździ, załatwiając niekoniecznie legalne sprawunki. Młoda postanawia zabrać się z Chudym. Ich wspólna podróż prowadzi w coraz dziwniejsze rejony, a między nimi szybko zawiązuje się nienazwana więź.


03.12.2019