AdaptLab i Audience Design - nabór zgłoszeń

Do 5 stycznia 2015 trwa nabór zgłoszeń na kolejną edycję warsztatów dla scenarzystów AdaptLab oraz do programu Audience Design.

AdpatLab – warsztaty filmowych adaptacji książek

AdaptLab to zaawansowany kurs dla doświadczonych scenarzystów, zainteresowanych pracą nad adaptacją filmową książek. Kurs składa się z trzech 6-dniowych warsztatów stacjonarnych oraz dwóch sesji on-line. Program szkolenia obejmuje cały cykl procesu adaptacji filmowej: od analizy potencjału książki do zaawansowanego treatmentu lub scenariusza, aż po sesję pitchingową przed grupą przedstawicieli z branży filmowej, w trakcie Torino Film Lab Meeting Event 2015. W warsztatach weźmie udział 12 uczestników.

 

Warsztaty stacjonarne odbędą się w dniach:

  • 19-25 marca 2015 w Locarno,
  • 17-23 sierpnia 2015 w Amsterdamie,
  • 20-26 listopada 2015 w Turynie.

Koszt udziału w warsztatach dla uczestników z własnym projektem wynosi 2000 euro. Dla pozostałych uczestników koszt warsztatów wynosi 500 euro. Spotkania będą prowadzone w języku angielskim. Informacje dotyczące wymaganych dokumentów znajdują się na stronie warsztatów.

Pytania można kierować na adres e-mail: adaptlab@torinofilmlab.it.

Program Audience Design

Do 5 stycznia profesjonaliści z branży audiwizualnej, którzy są zainteresowani uzyskaniem doświadczenia w tworzeniu strategii „audience engagement” dla międzynarodowych projektów filmów kina niezależnego w fazie developmentu oraz dystrybucji, mogą składać podanie o uczestnictwo w programie Audience Design. 

 

Na program Audience Design składają się dwa tygodniowe warsztaty połączone z konferencją i udziałem z TFL Meeting Event oraz 3 sesje online. Drugi z warsztatów odbędzie się w dniach 14-20 września 2015 w Gdyni. Koszt udziału w programie wynosi 500 euro. Powyższa kwota nie pokrywa kosztów podróży. Dodatkowe pytania można kierować na adres e-mail: greta.fornari@torinofilmlab.it.

 

Więcej informacji: www.torinolab.it.

 

Na podstawie informacji prasowej

25.11.2014