Adwokat w roli głównej

Najlepsze dramaty sądowe będzie można obejrzeć 6 i 7 października w warszawskim kinie Muranów. Przegląd Kina Prawniczego „Adwokat w roli głównej” jest wspólną inicjatywą Naczelnej Rady Adwokackiej oraz Fundacji Szkoła Wajdy.

 

Celem przeglądu jest nie tylko przywołanie najlepszych filmów z gatunku „dramat sądowy”, ale przede wszystkim pokazanie pracy adwokata jako zawodu realizującego misję pomocy człowiekowi, który nierzadko znajdując się w krytycznej sytuacji, ma po swojej stronie jedynie obrońcę.

„Bezmiar sprawiedliwości” na otwarcie przeglądu

Tego rodzaju kino uczy widza, że sprawiedliwość nie jest oczywista, że droga do dochodzenia prawdy jest kręta i nie zawsze się ją odkryje, a postawy bohaterów rzadko bywają czarno-białe – mówi adwokat Andrzej Malicki, dziekan wrocławskiej Okręgowej Rady Adwokackiej i współautor scenariusza do „Bezmiaru sprawiedliwości” Wiesława Saniewskiego, jednego z nielicznych polskich dramatów sądowych. Film ten będzie pokazany podczas uroczystego otwarcia przeglądu w piątek, 5 października.

 

Wśród prezentowanych tytułów znajdą się filmy takich twórców jak Sidney Lumet, Robert Mulligan, Andrzej Wajda czy Billy Wilder.

 

Lista tytułów oraz plan projekcji znajduje się na www.facebook.com/Adwokatwroliglownej.

Darmowy wstęp na pokazy

Wstęp na wszystkie filmy Przeglądu Kina Prawniczego, który odbędzie sie w najbliższą sobotę i niedzielę jest darmowy. Wystarczy zgłosić się do kasy kina po bezpłatną wejściówkę.

 

Na podstawie informacji prasowej opracowała Marta Sikorska

01.10.2012