AFF - nabór filmów do 10 lipca

Jeszcze tylko do 10 lipca trwa nabór film na 22. Festiwal Filmowy w Austin w Stanach Zjednoczonych. Organizatorzy zachęcają do zgłaszania filmów z Polski.

Zgłoszenia do 10 lipca

Na festiwal można zgłaszać fabularne i dokumentalne filmy pełnometrażowe (trwające powyżej 41 minut), krótkie metraże: fabuły, animacje i dokumenty oraz filmy studenckie (do 40 minut). Organizatorzy czekają również na historie, które można zakwalifikować jako horrory lub thrillery oraz komedie. W tym przypadku filmy nie mogą być krótsze niż 60 minut. Zgłaszając film za pośrednictwem strony festiwalu organizatorzy oferują filmowcom 5 dolarów upustu.

Prawo walki o Oscara

Festiwal w Austin posiada status festiwalu kwalifikującego filmy do Oscara® w kategorii krótkometrażowych filmów fabularnych, dokumentalnych i animacji.

Wydarzenia branżowe

Podczas festiwalu ma miejsce konferencja poświęcona scenarzystom i scenopisarstwu. Wydarzenie co roku przyciąga uwagę producentów, agentów, menedżerów, scenarzystów i filmowców. Autorzy filmów zakwalifikowanych do konkursu, otrzymają dwie akredytacje na konferencję, które umożliwią im udział w panelach i spotkaniach z przedstawicielami z branży oraz ułatwią nawiązanie międzynarodowych kontaktów branżowych.

22. Festiwal Filmowy w Austin rozpocznie się 29 października i potrwa do 5 listopada 2015.

Więcej informacji na stronie festiwalu: www.austinfilmfestival.com/submit/film.

Na podstawie informacji prasowej

29.06.2015