Agata Kulesza i "Moje córki krowy" z nagrodami w Chinach

Agata Kulesza otrzymała nagrodę w kategorii najlepsza aktorka zagraniczna, a film Kingi Dębskiej „Moje córki krowy” zdobył nagrodę publiczności na 26. festiwalu Golden Rooster and Hundred Flowers, który odbywa się w chińskiej miejscowości Hohhot.

„Moje córki krowy” to wzruszająca i zabawna historia dwóch sióstr, które postawione w trudnej sytuacji życiowej zmuszone są współdziałać, mimo wzajemnej niechęci. W rolach głównych w filmie występują Agata Kulesza, Gabriela Muskała i Marian Dziędziel. Kinga Dębska odbierając nagrodę zadedykowała ją wszystkim, którzy zmagają się z choroba i odejściem rodziców.

Organizowany przez Chińskie Stowarzyszenie Filmowców, festiwal i nagrody filmowe Golden Rooster and Hundred Flowers to jedna z największych imprez na kontynencie azjatyckim. W programie festiwalu znajdują się prezentacje filmów chińskich oraz pokazy wybranych, międzynarodowych produkcji. Festiwal Golder Rooster and Hundred Flowers to tzw. festiwal „latający”, czyli każdego roku odbywa się w innym mieście. Tegoroczna jego edycja odbywa się w mieście Hohhot.

Polacy już wielokrotnie byli nagradzani podczas festiwalu Golden Rooster and Hundred Flowers, m.in. Joanna Kos-Krauze i Krzysztof Krauze za „Plac Zbawiciela”, Jan Jakub Kolski za „Wenecję”, Grażyna Wolszczak – za rolę w filmie „Ja wam pokażę!” (2007), Jacek Bromski za reżyserię „U Pana Boga za miedzą” (2009), Ewa Wiśniewska za rolę w filmie Jerzego Domaradzkiego „Piąta pora roku” (2013), Jan Komasa za „Miasto 44” (2015) i Andrzej Chyra za rolę w filmie Jacka Lusińskiego „Carte blanche” (2015) czy Jerzy Skolimowski za reżyserię filmu „11 minut” (2016).

Stowarzyszenie Filmowców Polskich od lat współpracuje z Chińskim Stowarzyszeniem Filmowców, rekomendując polskie filmy do udziału w festiwalu Golden Rooster and Hundred Flowers.

Gala Zamknięcia 26. Golden Rooster and Hundred Flowers Film Festival odbyła się 15 września 2017 w chińskim mieście Hohhot.

Informacja prasowa 

15.09.2017