„Ajka” najlepszym filmem w Cottbus

Znamy laureatów uroczystej gali rozdania nagród 28. FilmFestival Cottbus. Polskie filmy po raz kolejny wracają w Cottbus z nagrodami. 

„Ajka” najlepszym filmem

W zeszłym roku polskie filmy zdobyły w Cottbus 7 nagród, w tym dla najlepszego filmu dla „Dzikich róż” Anny Jadowskiej. W tym roku Grand Prix dla najlepszego filmu otrzymała dofinansowana przez PISF międzynarodowa koprodukcja, której polską producentką jest Anna Wydra z Otter Films. „Ajka” została doceniona również przez jury ekumeniczne, które przyznało filmowi swoją nagrodę. Obraz znalazł się w programie festiwalu Cinergia w Łodzi, a od 30 listopada będzie go można obejrzeć w kinach. Dystrybucja Against Gravity.

„60 kilo niczego” i „Córka trenera” z nagrodami

W konkursie krótkiego metrażu nagrodę specjalną otrzymał Piotr Domalewski za film „60 kilo niczego”. Najlepszym filmem dla młodzieży w konkursie kina młodzieżowego U18 została „Córka trenera” Łukasza Grzegorzka. Premiera „Córki trenera” zaplanowana jest na przyszły rok.

Nagroda publiczności dla „Zimnej wojny”

To był bardzo udany weekend dla twórców „Zimnej wojny”. W sobotę film został nominowany w 5 kategoriach do Europejskich Nagród Filmowych. Dzień później w Cottbus otrzymał nagrodę publiczności.

Pełna lista laureatów dostępna jest na stronie: www.filmfestivalcottbus.de/pl/newsy-pl/nagrody-28-ffc.html


13.11.2018