Akademia Polskiego Filmu 02- 04.06.2014

2, 3 i 4 czerwca w Łodzi, Kielcach, Krakowie i we Wrocławiu odbędą się kolejne wykłady i projekcje polskich filmów w ramach Akademii Polskiego Filmu, która jest inicjatywą PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

2 czerwca „Pożegnania” i „Pociąg” w Łodzi

Akademia Polskiego Filmu w Łodzi zaprasza na najbliższych zajęciach do obejrzenia filmów „Pożegnania” (1958) w reżyserii Wojciecha Hasa oraz „Pociąg” (1959) w reżyserii Jerzego Kawalerowicza. Prelekcję na temat filmów poprowadzi dr Anna Zarychta. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 17 w kinie Kinematograf.

3 czerwca „Cwał” i „Wojaczek” w Kielcach

Na kolejnych zajęciach Akademia Polskiego Filmu w Kielcach pokaże filmy „Cwał” (1995) w reżyserii Krzysztofa Zanussiego oraz „Wojaczek” (1999) w reżyserii Lecha Majewskiego. Wykład na temat filmów poprowadzi prof. Janusz Detka. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 17 w kinie WDK.

4 czerwca „Trzeba zabić tę miłość” i „Zaklęte rewiry” w Krakowie

Na ostatnich w tym semestrze zajęciach Akademia Polskiego Filmu w Krakowie zaprezentuje filmy: „Trzeba zabić tę miłość” (1972) w reżyserii Janusza Morgensterna oraz „Zaklęte rewiry” (1975) w reżyserii Janusza Majewskiego. Wykład wprowadzający poprowadzi dr Agnieszka Morstin. Zajęcia rozpoczną się o godz. 15.30 w Krakowskiej Akademii im. A. Frycza Modrzewskiego, aula A026 (parter).

4 czerwca „Historie miłosne” i „Dług” we Wrocławiu

Akademia Polskiego Filmu we Wrocławiu podczas ostatnich w tym semestrze zajęć pokaże filmy „Historie miłosne” (1997) w reżyserii Jerzego Stuhra oraz „Dług” (1999) w reżyserii Krzysztofa Krauze. Wykład o filmach poprowadzi dr Małgorzata Kozubek. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 17 w kinie Nowe Horyzonty.

 

Akademia Polskiego Filmu powstała z inicjatywy i środków PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

 

Więcej informacji na stronie Akademii: www.akademiapolskiegofilmu.pl.

 

Magdalena Wylężałek

29.05.2014