Akademia Polskiego Filmu 05– 07.05.2014

5, 6 i 7 maja w Łodzi, Kielcach, Wrocławiu, Warszawie i Krakowie odbędą się kolejne wykłady i projekcje polskich filmów w ramach Akademii Polskiego Filmu, która jest inicjatywą PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

5 maja „Zimowy zmierzch” i „Zagubione uczucia” w Łodzi

 

Akademia Polskiego Filmu w Łodzi zaprasza na najbliższych zajęciach do obejrzenia filmów „Zimowy zmierzch” (1956) w reżyserii Stanisława Lenartowicza oraz „Zagubione uczucia” (1957) w reżyserii Jerzego Zarzyckiego. Prelekcję na temat filmów poprowadzi prof. Sławomir Bobowski. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 17 w kinie Kinematograf.

6 maja „Ucieczka z kina Wolność” i „Przypadek Pekosińskiego” w Kielcach

 

Na kolejnych zajęciach Akademia Polskiego Filmu w Kielcach zaprezentuje filmy „Ucieczka z kina Wolność” (1990) w reżyserii Wojciecha Marczewskiego oraz „Przypadek Pekosińskiego” (1993) w reżyserii Grzegorza Królikiewicza. Wykład na temat filmów poprowadzi prof. Alicja Helman. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 17 w kinie WDK.

7 maja „Nad rzeką, której nie ma” i „Białe małżeństwo” we Wrocławiu

 

Na zbliżających się zajęciach Akademia Polskiego Filmu we Wrocławiu pokaże filmy „Nad rzeką, której nie ma” (1991) w reżyserii Andrzeja Barańskiego oraz „Białe małżeństwo” (1992) w reżyserii Magdaleny Łazarkiewicz. Wykład o filmach poprowadzi dr hab. Arkadiusz Lewicki. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 17 w kinie Nowe Horyzonty.

7 maja „Struktura kryształu” i „Iluminacja” w Warszawie

 

W ramach kolejnych zajęć Akademia Polskiego Filmu w Warszawie pokaże filmy w reżyserii Krzysztofa Zanussiego: „Struktura kryształu” (1969) oraz „Iluminacja” (1972). Wykład o filmach poprowadzi red. Andrzej Bukowiecki. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 17 w kinie Kultura.

7 maja „Struktura kryształu” i „Iluminacja” w Krakowie

 

Akademia Polskiego Filmu w Krakowie zaprasza na filmy „Struktura kryształu” (1969) i „Iluminacja” (1972) w reżyserii Krzysztofa Zanussiego. Prelekcję dotyczącą filmów poprowadzi dr Marta Hauschild. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 15.30 w Krakowskiej Akademii im. A. Frycza Modrzewskiego, aula A026 (parter).

 

Akademia Polskiego Filmu powstała z inicjatywy i środków PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

 

Więcej informacji na stronie Akademii: www.akademiapolskiegofilmu.pl.

 

Magdalena Wylężałek

29.04.2014